Deelgemeente Charlois Rotterdam

Verkeerssituatie Carnisse verbetert

In de eerste helft van 2008 zullen verkeersmaatregelen in de Markerstraat en Utenhagestraat ervoor moeten zorgen dat de verkeersveiligheid in dit deel van Carnisse sterk verbetert.

Ondanks de toegestane snelheid van 30 km per uur worden de Markerstraat en Utenhagestraat in Carnisse door sommige automobilisten gebruikt als een snelweg. Dit komt uiteraard niet ten goede aan de verkeersveiligheid van dit gebied. Onlangs werd de pui van snackbar Huisman geramd door een bestuurder die met hoge snelheid uit de bocht vloog. In de eerste helft van 2008 zullen daarom verkeersmaatregelen in de Markerstraat en Utenhagestraat ervoor moeten zorgen dat de verkeersveiligheid in dit deel van Carnisse sterk verbetert. Dagelijks bestuurder Ed Goverde sprak hier op 3 december over met omwonenden.

Maatregelen

Ter hoogte van de bushalte aan het Amelandseplein legt Gemeentewerken een middenberm aan waardoor de rijweg versmald wordt. Op deze route ligt al een aantal middeneilanden waar voetgangers kunnen wachten bij het oversteken. Deze eilanden worden eveneens verbreed. Ter hoogte van de kruising Utenhagestraat Carnisselaan brengt Gemeentewerken een ronde verhoging aan in het midden van de weg. Ook automobilisten die rechtdoor willen, zullen hier een lichte bocht moeten maken. Al deze maatregelen zijn erop gericht dat weggebruikers zich aan de snelheid houden. Ook legt de deelgemeente het verzoek neer bij de politie te blijven controleren op snelheid in dit gebied. Daarbij vraagt de RET chauffeurs die op de buslijnen door Carnisse rijden hun snelheid in de gaten te houden.