Ingezonden persbericht



---





Persbericht

Design On Wheels Show toont 20 unieke Niche Vehicle concept cars. Tijdens de Dutch Design Week in het Klokgebouw in Eindhoven

Van 20-28 oktober organiseert het Automotive Technology Centre (ATC) de unieke tentoonstelling Design On Wheels Show. In het centrum van de Dutch design Week, het bekende Philips Klokgebouw te Eindhoven, zullen 20 spectaculaire concept cars het thema Niche Vehicle Design tonen. Naast designs van Peugeot, Opel, Citroen, Volvo, Hyundai, Fiat, Alfa Romeo en Audi zal er ruim plaats zijn voor unieke Nederlandse bijdrages van fabrikanten, ontwerpers en studenten.

Het thema Niche Vehicle Design is niet toevallig gekozen. Automerken splitsen hun modellengamma steeds verder toe op specifieke klantengroepen. In 1980 had Audi 4 modellen in haar programma, in 2010 zullen dat er 17 zijn. Bovendien is de levenscyclus van nieuwe modellen steeds korter. Volvo deed ruim 15 jaar met de 245, de nieuwe V70 vervangt de oude al na 7 jaar. Het ontwikkelen van meer modellen in kortere tijd vraagt om slim, efficiënt en flexibel toeleveren. Daarnaast introduceerden vier Nederlandse Niche Vehicle fabrikanten juist afgelopen jaar een nieuw model. De Supersport SUV 'Peking to Paris' van Spyker, de eerste GT van Donkervoort, de design Trike van Courage en de vernieuwde Carver One zijn alledrie fraaie Niche modellen. Last but not least zijn op de Design On Wheels Show de resultaten te zien van het ATC Niche Vehicle Design project dat werd mogelijk gemaakt door het programma Pieken in de Delta van het Ministerie van Economische Zaken. In dit bijzondere project werkten drie verschillende design richtingen, de TU-Delft, de Design Academy Eindhoven en creatieve bedrijven van het Temporary Art Centre ieder vanuit hun eigen filosofie aan dezelfde opdracht: Ontwerp een Niche Vehicle. Zijn de verschillende invalhoeken aan de resultaten af te lezen? Oordeelt u zelf op de Design On Wheels show.

Het Automotive Technology Centre (ATC) is de Nederlandse clusterorganisatie voor het stimuleren van technologieontwikkeling en samenwerking in de Nederlandse automotive industrie. Design is een belangrijke katalysator voor productontwikkeling. Nederland profileert zich internationaal gezien meer en meer op het gebied van Design. Dat biedt kansen voor de Nederlandse automotive industrie. Dat is de basis van de ATC programmalijn 'Design en Technologie'. Alle resultaten van het programma komen samen in de Dutch Design Week.

Openingstijden: Van 20-28 oktober dagelijks van 12.00u tot 18.00. Op 25, 26 en 27 oktober tot 21.00u. Locatie: Strijp S (het Klokgebouw), Beukenlaan 10151, 5616 VJ Eindhoven Toegang: Gratis

Informatie voor de redactie,