Universiteit van Amsterdam

Gepubliceerd op 28 september 2007

Thomas Bürgenthal over zijn kinderjaren in Auschwitz

Donderdag 4 oktober 2007, 16:30 - 17:30 uur
Thomas Bürgenthal, rechter bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag, schreef onlangs een boek over zijn kindertijd in Auschwitz. Bürgenthal spreekt op 4 oktober met professor Johannes Houwink ten Cate, hoogleraar Holocaust- en Genocidestudies, over zijn werk als rechter en hoe zijn kinderjaren zijn leven en carrière hebben vormgegeven.

Thomas Bürgenthal werd in 1934 geboren in Tsjecho-Slowakije. Hij bracht een tijd door in het ghetto van Kielce en overleefde het concentratiekamp Auschwitz en de dodenmars naar Sachsenhausen. In 1951 emigreerde hij naar de Verenigde Staten, waar hij rechten studeerde. Vervolgens specialiseerde hij zich in het internationaal recht en de rechten van de mens. Over deze onderwerpen schreef hij vele artikelen en boeken. In 2000 werd hij benoemd tot rechter bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag. In deze functie verwierf hij onder meer naamsbekendheid vanwege zijn afwijkende oordeel over de legitimiteit van de Israëlische veiligheidsmuur.

Deze discussiemiddag wordt georganiseerd door het Centrum voor Holocaust- en Genocidestudies.

Het Centrum voor Holocaust- en Genocidestudies is in 2002 opgericht door de Universiteit van Amsterdam in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie als onderdeel van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen.

Verwijzingen

website Centrum voor Holocaust- en Genocidestudies


Locatie

Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie
Herengracht 380, Amsterdam

Deelname


Aanmelding gewenst vanwege beperkte ruimte, via e.beijk@niod.nl.

Contact

Bron: bureau Communicatie