Gemeente Heemskerk


maandag, 17 september 2007

Nog plaats bij vmbo-tl op ROC Nova College

De lessen voor vmbo-tl, havo en vwo van het ROC Nova College zijn begonnen op 3 september. Voor enkele vakken vmbo-tl kan men zich nog aanmelden. Op de Laurens Baecklaan 23/25 in Beverwijk kan men nog terecht voor Nederlands, Duits, Spaans (ook havo), biologie en maatschappijleer. Op de Planetenlaan 5 in Haarlem is nog plaats bij Frans, Duits en biologie. Bovendien zijn daar nog enkele plaatsen bij havo Arabisch en Turks.

De opleidingen vmbo-tl, havo en vwo bij het Nova College zijn speciaal voor mensen die alsnog een diploma of certificaat willen behalen, die zich willen laten omscholen voor een betere kans op de arbeidsmarkt of hun kinderen willen helpen met hun huiswerk. Het Nova College verzorgt vrijwel alle reguliere vakken. Bovendien zijn er speciale coachingklassen Nederlands, Engels, Frans en Duits.

Voor volwassenen
In het voortgezet onderwijs voor volwassenen rondt men een bovenbouwvak in één jaar af en spaart men het diploma bij elkaar met certificaten per vak. Het onderwijs is strak en efficiënt georganiseerd. Zo is het mogelijk om tijdens een cursusjaar het diploma te ontvangen, namelijk zodra het laatste vak is afgerond. Bovendien zijn er vrijstellingen mogelijk. De cursisten krijgen intensieve begeleiding van ervaren docenten.

Beperkte kosten
Dankzij gemeentesubsidie blijven de cursusgelden beperkt tot 25,20 euro per lesuur per jaar. Dat betekent dat wie één vak van twee lesuur volgt, twee maal 25,20 euro (= 50,40 euro) cursusgeld betaalt voor een heel cursusjaar. De administratiekosten bedragen 75 euro per jaar.

Aanmelden kan tot uiterlijk 25 september.