Ingezonden persbericht
Kaarslicht-Wandel-Concert; muziek en natuur vloeien samen tot een bijzondere belevenis.
Op zondag 16 september 2007 speelt het bekende cello-octet "Conjunto Iberico" een aantal prachtige werken, die zijn ingebed in de verstilde sfeer van kasteel de Slangenburg en de bezinning van de St Willibrordsabdij in Doetinchem.
Het Kaarslicht-wandel-concert vindt ieder jaar plaats in het weekeinde rond de sterfdag (16 september 1179) van de beroemde middeleeuwse mystica en universeelgeleerde Hildegard von Bingen.
Hildegard von Bingen is een zeer opvallende vrouw in uit de West-Europese geschiedenis. Zij verwierf als benedictijns abdis, zieneres, natuurkundige, arts, dichteres en componiste een grote naam. Het spreekt vanzelf dat Hildegard von Bingen - die zoveel vermogens in zich verenigde op zowel intellectueel als creatief gebied - niet alleen in beelden maar ook in klanken heeft gedacht. Niet toevallig is een van de kernthema's van de Benedictijnse orde: het cultiveren van de kunst van het attent luisteren; "auscultare ".
Het programma van het Kaarslicht-wandel-concert "Via-Scivias" bestaat uit een openingsconcert gespeeld door het cello-octet Conjunto-Iberico bij kasteel de Slangenburg in Doetinchem. Na een kort openingswoord van Prof. Dr. Etty Mulder zal het octet een aantal prachtige werken uitvoeren: - J.S. Bach; preludium en fuga uit de cellosuite nr.5 - David Popper; Requiem - Philipp Glass; Symphony for eight - Sophia Gubaidulina; The dancing Sun
Aansluitend wandelen de deelnemers - bij schemering, met kaarslicht - vanaf de binnenplaats van het kasteel, langs bijzondere "krachtplekken" van het karakteristieke landschap van de Slangenburg, naar de - op korte afstand gelegen - St. Willibrordsabdij.
Het slotconcert - uitgevoerd bij sfeervol kaarslicht - wordt verzorgd door het cello-octet Conjunto Iberico en de sopraan Marijje van Stralen. Op het voorplein van de St Willibrordsabdij besluiten zij deze bijzondere avond met werken van: Arvo Part; Fratres - Hildegard von Bingen; O Rubor Sanguinis & O Viridissima Virga - Heitor Villa-Lobos; Bachianas Brasileiras nr.5
Kaarten a E 35,- kunnen worden besteld op de voorverkoopadressen of online via www.via-scivias.nl.
Meer informatie voor de pers: www.via-scivias.nl of via 026 3397079
Dit initiatief wordt gesteund door de provincies Gelderland en Overijssel en het EU-programma Leader+
---- --