KNHS
Ponykampioenen op herhaling tijdens Hippiade
2 september 2007
krooswijk te riele
ERMELO (KNHS) Onder ideale omstandigheden werd afgelopen zaterdag
Septembermaand, Hippiademaand afgetrapt op het KNHS-centrum te Ermelo.
De Hippiade is de verzamelnaam voor alle kampioenschappen voor de
basiswedstrijdsport. Voor de ponyruiters en amazones en de voltigeurs
is dit tevens het hoogst haalbare op nationaal niveau. Tijdens een
lange, goed bezochte wedstrijddag kwamen de talenten, wellicht de
opvolgers van Anky en Jeroen, bovendrijven. Nieuwe combinaties, maar
ook veel oud-winnaars en bekende namen werden kampioen.
Dressuuramazone Angela Krooswijk (Prinsenbeek) en springruiter Frank
Schuttert (Ommen) waren vorige maand al de besten van Nederland
tijdens het EK voor Ponys, op de Hippiade bevestigden ze hun vorm
nogmaals.
De bijna veertienjarige Frank Schuttert was erg blij met zijn titel in
de klasse ZZ voor ponys in de categorie D/E. De afgelopen twee jaar
lukte het net niet op de Hippiade. Het gaat dit jaar heel goed, het is
mooi dat ik dat nu heb kunnen vastleggen met deze titel. Met zijn pony
Golden Eye won de ruiter uit Ommen onder meer de Roelofsen Raalte
competitie in de zware toer, de Grote Prijs van Wierden en werd hij
vierde op het EK. Frank en Golden Eye kregen de titel niet cadeau.
Fabiënne Roelofsen (Broekland Ov) en routinier Fred zetten zon snelle
barragetijd neer, dat Frank alles uit de kast moest halen voor de
zege.
Fabiënne verkeerde in bloedvorm, want ook in de klasse Z-DE streed ze
met Mirror (v. Kantjes Ronaldo) tot het laatst mee om de titel. In de
barrage nam ze, om de snelle tijd van Romy Dijkstra (De Knipe) en U2
te verbeteren, iets teveel risico. Fabiënne gooide met haar voet een
hindernisstaander om en dat leverde een gevallen balk op. Ze werd
tweede, achter de vijftienjarige Romy en haar pas zesjarige U2.
Natuurlijk ben je wel bang voor een fout als je zo hard gaat, maar
omdat ik als eerste startte in de barrage moest ik wel risico nemen,
aldus Romy.
In de Z-C behaalde de elfjarige Limburger Yves Winkelmolen (Grashoek)
de titel met zijn ervaren en razendsnelle 17-jarige Fiuri. De
M-DE-titel ging naar Kevin Jochems (Achtmaal), die zijn zusje Kelly
tweede zag worden in het M-C. Ook broer en zus Slager (Staphorst)
waren opvallend aanwezig. Herwin en Laura werden beiden
reservekampioen. En de broers Marco en Ruud Jaspers(Schwalmen) pakten
ieder een bronzen medaille. Voor het eerst werden de medaillewinnaars
tijdens de Hippiade geëerd op een heus podium.
Afscheid
Voor Angela Krooswijk (15) was de Hippiade een speciale dag. Ze reed
haar allerlaatste wedstrijd met Power and Paint, de ervaren valkhengst
(v. Power Boy) waarmee ze de afgelopen twee jaar zoveel successen
boekte. Het naderende afscheid beïnvloedde haar rijden niet. De
winnares van teamzilver en individuele nummer vier van het afgelopen
EK bleef de concurrentie in de klasse Z2-DE met gemak voor. In de
finaleproef scoorde ze twee procent meer dan EK-teamgenoten Maria van
den Dungen (Amsterdam) met Pan Tau (v. Power Star) en Antoinette te
Riele (Weert) met Danny Boy (v. Flying Dream). Op de zevende plaats in
het Z2-DE finishte Sanne van Grotel (Riethoven) met Lamento III (v.
Lambada). Maar de amazone (15) gaf zichzelf in de Z1-DE een nog mooier
verjaardagscadeau. Met Sulaatiks Cappuccino (v. Corso) werd ze met
ruime voorsprong kampioen. De achtjarige Cappuccino won twee jaar
geleden al de KNHS-titel voor Jonge Dressuurponys.
De kleine Z1-C-rubriek werd gewonnen door de zestienjarige Dion van
Heeswijk (Mill) met Precious Boy (v. Bayard). Voor de B-ponys is de
klasse M2 het hoogst haalbare. Met een puntje voorsprong op de nummer
2 pakte de veertienjarige Teddy Damen (Andijk) met haar bonte Ringo de
titel. Ook zij neemt binnenkort afscheid van haar pony.
Noord-Brabant
De afdelingsdressuur was een Brabantse aangelegenheid. In die regio
wordt nog volop met vier- en zestallen gereden. Ponyclubs uit
Noord-Brabant wonnen alle rubrieken. Grote winnaar is PPH t Wit
Paardje. Aangevoerd door instructeur Sjef op t Hoog werden de ruiters
en amazones uit Haghorst kampioen in drie onderdelen.
Ook het verenigingskampioenschap, waarbij de resultaten van vier
individuele dressuur- en vier springcombinaties bij elkaar worden
geteld, ging naar Brabant: naar het jonge team van PC De Zwarte
Ruiters uit De Mortel.
Voltige
In de Willem-Alexanderhal werd fanatiek, maar sportief gestreden om de
voltigetitels. Carola Sneekes (Callantsoog) was dit jaar de enige
Nederlandse voltigeur die zich kwalificeerde voor het Europese
Kampioenschap. In Ermelo was ze dan ook veruit de beste in de hoogste
soloklasse (A). Carola (bijna 22) voltigeerde met het paard Rafurnels
met aan de longe een niet te onderschatten taak Maurits de Vries.
Carolas tweelingzus Cindy werd tweede. De zestallen klasse A werden
aangevoerd door Groenendaal uit Hoogland met Robin Purina onder
leiding van Manon Swanenburg.
Hippiade Paarden
Komende zaterdag (8 september) wordt de Hippiade maand voortgezet met
de kampioenschappen voor paarden. Vrijdag vinden voor een aantal
klassen de voorselecties plaats.
Tekst: Petra Baas
Uitslagen:
Dressuur:
Z2-DE: 1. Angela Krooswijk (Prinsenbeek) Power and Paint 72,70%
2. Maria van den Dungen (Amsterdam) Pan Tau 70,80%
3. Antoinette te Riele (Weert) Danny Boy 70,20%
Z1-DE: 1. Sanne van Grotel (Riethoven) Sulaatiks Cappuccino 65,50%
2. Daphne Geerts (Westerbeek) De Merels Presto 62,30%
3. Daimy de Hoog (Dalfsen) Palacio 62,00%
Z1/Z2-C: 1. Dion van Heeswijk (Mill) Precious Boy 62,40%
M2-DE: 1. Julia van Schaik (Valthermond) Den Ostriks Dailan 69,70%
2. Klinte de Rijck ( ) Omira 67,50%
3. Bo Kragtwijk (Aalsmeer) Lasco 65,30%
M1-DE: 1. Sanne van Gelder (Boven Leeuwen) Nicolai 68,70%
2. Julliet Hillebrand (Swifterbant) Miss Popov 66,80%
3. Lisanne van Blijderveen (Ommeren) Newton 66,00%
M1/M2-C: 1. Nadezjna Vaes (Stramproy) Promises 67,00%
2. Bengt Snijders (Emmen) Lord Wesley 66,50%
3. Inge Schellekens (Helvoirt) Alices Lucky Boy 64,70%
M1//M2-B: 1. Teddy Damen (Andijk) Ringo 63,20%
2. Aimee van Neer ( ) Twisthoeves Sheila 63,00%
3. Joan Molengraaf (Zuidland) Beauty 62,70%
L2-DE: 1. Maria van den Dungen (Amsterdam) Arts Demaran 70,30%
2. Heleen Schuurmans (Grote Brogel, B) Donata 68,20%
3. Kirsten Dirks (Helmond) Silver Shadow 67,70%
L2-C: 1. Annefleur Stuivenberg (Nijkerk) Kinai 67,60%
2. Febe van Zwambagt (Bergharen) King Z 67,70%
3. Dixy Bloks (Oirschot) Dempsy Waldo 67,20%
L2-AB: 1. Pleun Bosman (Nijkerkerveen) Idse 66,80%
2ea. Marith Golsteijn (Dedemsvaart) Jesse 66,30%
Manon Bonhof (Epe) Clint Eastwood 66,30%
Springen:
ZZ-DE: 1. Frank Schuttert (Ommen) Golden Eye 0-40,48
2. Fabienne Roelofsen (Broekland Ov) Fred 0-41,24
3. Shanice Roozenboom (Punthorst) Sambo Lino 4-43,07
Z-DE: 1. Romy Dijkstra (De Knipe) U2 0-39,36
2. Fabienne Roelofsen (Broekland Ov) Mirror 4-27,84
3. Marco Jaspers (Schwalmen) Melissa 4-39,11
Z-C: 1. Yves Winkelmolen (Grashoek) Fiuri 0-40,98
2. Raoul Mulder (Langezwaag) Lizzy 4-38,09
3. Sanne de Jong (Aalsmeer) Maximiliaan 4-53,52
M-DE: 1. Kevin Jochems (Achtmaal) Ice Cream 0-37,25
2. Lilian van Kesteren (Rhenen) Dandy W 0-38,25
3. Beau Graatsma (Zwolle) Misses Jose 0-41,00
M-C: 1. Megan Laseur (Soest) Crunch 0-30.0
2. Kelly Jochems (Achtmaal) Sky Dancer 0-30,6
3. Ruud Jaspers (Schwalmen) Comebacks Myra 0-31,9
L-DE: 1. Kelly van de Pas (Kessel) Rody 0-30,62
2. Herwin Slager (Staphorst) Shakira 0-31,35
3. Jordy Groothuis (Saasveld) July 0-32,92
L-C: 1. Danine van Huigenbos (Kootwijkerbroek) Little Lady 0-28,54
2. Brandon Duijndam (Delft) Surprise 0-29,53
3. Janneke Koppelman (Haaksbergen) Truus 0-32,47
L-AB: 1. Emmy Gradussen (Echt) Super Star 0-27,90
2. Laura Slager (Staphorst) Smokey 0-29,83
3. Sophie de Bruin (Loon op Zand) Rocky 0-31,28
Verenigingskampioenschap:
1. PC De Zwarte Ruitertjes (De Mortel) 767
2ea. PC Weelruiters (Borsele) 748
PC de Flevoruiters (Dronten) 748
Afdelingsdressuur:
Viertal M/Z: 1. PPH t Wit Paardje (Haghorst) 68,20%
2. PC Sint Joris (Meterik) 67,60%
3. PC Saxe Gotha (Sint Anthonis) 65,20%
Viertal L: 1. PC Wittenhorst (Horst) 68,80%
2. PC Saxe Gotha (Sint Anthonis) 67,80%
3. PC Rodeo Ruiters (Rucphen) 67,80%
Viertal L-AB: 1. PPH t Wit Paardje (Haghorst) 69,40%
2. PC Dubbeldam e/o (Dordrecht) 66,20%
3. PC de Cowboys (Maasbree) 65,40%
Zestal M/Z: 1. PPH t Wit Paardje (Haghorst) 74,40%
2. PC De Steegh (Berghem) 67.60%
Zestal L: 1. PC Onze Lieve Vrouwe Ruiters (Aarle-Rixtel) 66,00%
2. PPH t Wit Paardje (Haghorst) 64,60%
3. PC t Halster (Oisterwijk) 64,20%
Zestal L-AB: 1. PC t Hoefke (Deurne) 62,20%
2. PC De Kleine Heemskinderen (Nistelrode) 61,80%
Voltige:
Solo A: 1. Carola Sneekes (Callantsoog) Rafurnels 7,714
2. Cindy Sneekes (Callantsoog) Rafurnels 7,383
3. Miranda van Essen (Maarssen) Cabalero 7,144
Solo B: 1. Nicole Zomer (Hoogerheide) Cadans 6,788
Solo junior: 1. Simone Zomer (Hoogerheide) Cadans 6,602
2. Sharon Maas (Hoogerheide) Cadans 6,193
3. Lianne de Groot (Achterveld) Largo 6,109
Zestal A/B: 1. Groenendaal (Hoogland) Robin Purina 6,759
2. De Wittegheit (Odiliapeel) Hilde 6,664
3. Roy Rogers (Bilthoven) Muel v/h Carelshof 6,544
Zestal C: 1. De Molen (Hoogerheide) Cadans 5,735
Zestal D: 1. Sint Hubertus (Lisse) Mando 5,946
2. De Wittegheit (Odiliapeel) Tout Suite 5,816
3. Groenendaal (Hoogland) Kazoo 5,660
Zestal junior: 1. De Nieuwe Heuvel (Lunteren) Maurits 5,793