Published: 07:30 30.07.2007 GMT+2 /Source: Imtech N.V. /AEX: IMUN /ISIN: NL0000361269
Imtech: order 36 miljoen euro voor Britse waterzuiveringscentrale
Schoon water voor 1 miljoen Britten in de regio East Anglia
Gouda - Imtech (technische dienstverlener in Europa), dat samen met Galliford Try als gelijkwaardige partner deelneemt aan de joint venture GTM (Galliford Try Meica/Imtech), is door Anglian Water Services (AWS) geselecteerd als partner voor het Wing Project, een nieuwe waterzuiveringscentrale. Naar verwachting zal de maximale contractwaarde oplopen tot circa 73 miljoen, waarvan de helft (circa 36 miljoen) als contract is toegewezen aan Imtech Process, een dochter van Imtech Technical Services (Imtech UK).
AWS is een regionale drink- en afvalwaterleverancier in de Britse regio East Anglia, ten noordoosten van Londen. Het Wing Project bestaat uit de realisatie van een nieuwe stand-alone waterzuiveringscentrale die circa 1 miljoen Britten in de regio East Anglia zal voorzien van schoon water. In de betreffende regio is dit het grootste project dat deel uitmaakt van het 2005-2011 AMP4 programma en tevens één van de grootste in de UK. Dit landelijke programma voorziet in zowel financiële als operationele investeringen ter verbetering van de infrastructuur voor watervoorziening voor zowel particulieren als bedrijven. Bovendien is dit het grootste project dat Imtech ooit heeft binnengehaald in de Engelse watermarkt.
GTM heeft al een lopend contract bij AWS voor het BioSolids-programma. Het BioSolids- programma bestaat uit het milieuvriendelijk behandelen, reinigen en verrijken van slib (dat als BioSolids wordt aangeboden aan de landbouwsector) en het produceren van biogas dat weer teruggeleid wordt naar het nationale elektriciteitsnetwerk. Lopende projecten binnen dit programma zijn de projecten Kings Lynn en Great Billing, die een gezamenlijke waarde vertegenwoordigen van circa 80 miljoen euro, waarvan de helft voor Imtech.
GTM werd gekozen omdat deze joint venture alle programmaonderdelen kan leveren voor de waterzuiveringscentrale, waaronder haalbaarheid, ontwerp, bouw, ingebruikstelling en prestatie-optimalisatie. Deze toewijzing is een bevestiging van de sterke reputatie en positie van Imtech binnen de Britse watermarkt.
0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0
Further information
Imtech N.V.
Drs. P.J.A. (Pieter) Koenders
Hoofd Corporate Communications
Telefoon: (0182) 54 35 28
E-mail: pieter.koenders@imtech.eu
www.imtech.eu
Profiel Imtech
Imtech N.V. is een Europese technische dienstverlener op het gebied van elektrotechniek, ICT en werktuigbouw. Met ruim 17.000 medewerkers realiseert Imtech opbrengsten van 3 miljard euro op jaarbasis. Imtech heeft sterke posities in de markten utiliteit, industrie, infra en telecom in België, Duitsland, Luxemburg, Nederland, Oost-Europa, Spanje en de UK en in de mondiale maritieme markt. In totaal bedient Imtech 12.000 klanten. Imtech biedt toegevoegde waarde in de vorm van integrale en multidisciplinaire totaaloplossingen die leiden tot betere bedrijfsprocessen en meer rendement voor opdrachtgevers én van de klanten die zij op hun beurt bedienen. Imtech biedt ook oplossingen die bijdragen aan een duurzame leefbare samenleving, bijvoorbeeld op het gebied van energie, mobiliteit, veiligheid en het milieu. De aandelen Imtech zijn genoteerd op de effectenbeurs van Euronext, waar Imtech is opgenomen in de Amsterdam Small Cap Index (AScX) en de Next 150 index.
Imtech N.V. Quinterium Offices I Kampenringweg 45-A 2803 PE Gouda The Netherlands Phone +31 (0)182 543 543 Fax +31 (0)182 543 500 Email: info@imtech.nl
Our website:
Imtech NV