Ingezonden persbericht
Organisatie: ,,Het is elke eerste keer toch weer afwachten''
VVK eerste MPF in Wanroij verloopt voorspoedig
WANROIJ - De voorverkoop voor het eerste Mega Piratenfestijn in Wanroij verloopt boven verwachting. Er zijn al vele duizenden kaarten weg. Het Mega Piratenfestijn vindt op vrijdag 14 september plaats in een enorme feesttent (de Willem Ruis-tent) op Recreatieterrein De Bergen. Op het programma staan optredens van tal van artiesten uit de piratenwereld. Van Jan Smit tot Nick & Simon en van Sugar Lee Hooper tot George Baker en van Charlène tot Thomas Berge. De tent kan plaats bieden aan vele duizenden bezoekers.
Het is de eerst keer dat het Mega Piratenfestijn afdaalt naar Brabant. Het reizende muziekfestival is onlosmakelijk verbonden met de huidige populariteit van het Nederlandstalige lied. Niet voor niets maakt de TROS inmiddels registraties van het festival voor het TV-programma Sterren.nl. ,,Het is elke keer weer afwachten hoe de voorverkoop verloopt als we ergens voor de eerste keer te gast zijn'', vertelt organisator Eddy Mensink. ,,Eigenlijk gaat het uiteindelijk altijd wel goed, vorig jaar en het jaar ervoor waren alle edities van het MPF uitverkocht, maar toch is het telkens weer spannend. En ook al hebben we het feest al vele tientallen keren georganiseerd, als de voorverkoop achterblijft, begint het toch te jeuken. We hadden in Wanroij verwacht dat de voorverkoop traag op gang zou komen, maar dat is ons honderd procent meegevallen. De kaarten vliegen weg!''
Het Mega Piratenfestijn is in Oost- en Noord-Nederland al een begrip. Het reizende muziekfestival is onder andere jaarlijks te gast in Lemelerveld (Ov); Nieuwleusen (Ov); Borger (Drenthe); Surhuisterveen (Friesland), maar ook in Heerhugowaard en Lutjebroek (Noord Holland) . De opzet is even simpel als doeltreffend. Een groot aantal landelijk bekende artiesten treedt op en zij worden aangevuld met aanstormend talent en acts uit de regio. De van RTV-Oost en SBS6 bekende presentator Willie Oosterhuis jut het publiek op tot volledige euforie. Zien is geloven. Willie is eigenwijs en presenteert gewoon in zijn Overijsselse dialect. En iedereen verstaat hem. Het podium wordt overigens ingericht naar het model van Oosterhuis' RTV Oost-programma De Regiotap. Enkele tientallen gelukkigen mogen plaats nemen in het podiumcafé en vieren hun eigen feestje. Het resultaat is dat de sfeer van het podium afspat. De condens komt van het tentzeil naar beneden. En het publiek bouwt zijn eigen feestje. In de polonaise, hossend of gewoon lekker met een biertje in de hand van achteruit de tent (waar alles wat op het podium gebeurt te volgen is op grote filmschermen). Sfeer, sfeer en nog eens sfeer. De Mega Piratenfestijnen zijn geen feesten, het zijn vieringen. Vieringen van het piratenleven; vieringen voor de liefhebbers van deze zenders en vieringen van de (doorgaans) Nederlandstalige muziek.
Laagdrempelig
De festivals worden in de oostelijke en noordelijke provincies door vele duizenden mensen bezocht. Laagdrempeligheid staat centraal. ,,Met onze feesten brengen we jong en oud op de been'', stelt organisator Eddy Mensink. ,,We hechten eraan om een betaalbare avond uit te bieden aan een breed publiek. Vandaar dat de entree ook maar 18 euro is.''
Liefhebberij
Het is snel gegaan met de Mega Piratenfestijnen. Zo'n vier jaar geleden nam piratenfanaat Mensink het initiatief voor het eerste Mega Piratenfestijn in Lemelerveld. Het was een groot succes. De eerste editie was binnen no-time uitverkocht. Niet lang daarna besloot hij om door te pakken en op meer plekken in Nederland een dergelijk festival te organiseren. Telkens met groot succes. Vorig jaar organiseerde Mensink elf feesten. Alle elf waren uitverkocht. ,,Het komt allemaal voort uit pure liefhebberij en enthousiasme voor het Nederlandstalige lied. Bovendien is elk festival weer een uitdaging. Bij de organisatie krijg ik hulp van veel van mijn vrienden. Uit Nieuwleusen, waar ik vandaan kom. Voor ons betekent elke nieuwe editie van het Mega Piratenfestijn zoiets als 'Nieuwleusen on tour'.''
Programma
Jan Smit; Nick & Simon; Jannes; René Schuurmans; Thomas Berge; Arne Jansen; Sugar Lee Hooper; George Baker; Dennie Christian; Jan Keizer; 3J's; Stef Ekkel; Frank Verkooijen; Corry Konings; Koos Alberts; Jacques Herb; Lucas & Gea; Charlène; Frank & Mirella; Christoff; Johnny Romeijn; Harry Straten; Wesley; Mieke; Vinzzent en Patrick!.
VVK
Kaarten kosten 18 euro en zijn in de vvk verkrijgbaar bij Cafetaria 't Hapje; Muziekhandel Jukebox in Boekel; Snackbar De Keizer in Mill; De Breijenburg in Ledeacker; The Roadshop in Gemert; de Bruna's in Venray, Groesbeek, Gennep en Wychen; Noor's Sportwereld in Grave; VVV's in Sint Anthonis en Boxmeer; café Hap & Stap in Zeelnad en The Roadshop in Helmond.
Ook bij alle vestigingen van Music Store in de Benelux en bij de ticketservice (www.ticketservice.nl of tel: 0900-90008000) kunt u kaarten bestellen. Tevens zijn kaarten verkrijgbaar op de site www.megapiratenfestijn.nl.
Locatie:
Recreatieterrein De Bergen
Tent open: 18.30 uur
Aanvang: 20.00 uur
Meer info:
www.megapiratenfestijn.nl; www.14september.nl
Noot voor de pers: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Eddy Mensink, tel: 06-51009870.
---- --