Persberichten Binnensticht, 10.00 uur

Utrecht, 30-07-2007

Inbrekers aangehouden

BUNNIK Twee mannen uit Nieuwegein, van 31 en 27 jaar oud, zijn op zondag 29 juli omstreeks 05.20 uur aangehouden voor een inbraak in een sportkantine aan de Sportlaan.

Na de melding stelde de politie een onderzoek in. Zij troffen een opengebroken deur en vernielde ruit aan en een behoorlijke hoeveelheid bloed. Er werden echter op dat moment geen inbrekers meer aangetroffen. Wel wist een medewerker van het beveiligingsbedrijf, die was afgekomen op het alarm, dat er een fiets vlakbij de ingang had gestaan en er nu niet meer stond. Hierop volgden politiemensen de mogelijke vluchtroute richting Utrecht. Bij Amelisweerd zagen de politiemensen twee mannen op een fiets waarvan er één gewond was aan zijn hand. De twee mannen werden aangehouden. De 31-jarige man bleek dusdanig gewond te zijn dat hij werd vervoerd naar het ziekenhuis. Daar moest hij direct geopereerd worden. De 27-jarige Nieuwegeiner werd ingesloten in het politiebureau voor onderzoek en verhoor. De man verklaarde van niets te weten en alleen met alcohol op aan het fietsen was. Dit bleek in ieder geval te kloppen; de ademanalyse wees uit dat hij ruim vier keer meer alcohol in zijn lichaam had dan was toegestaan (985 ug/l). Ook de 31-jarige man is aangehouden, hij zal na zijn herstel worden verhoord.

Brutale dronkaard

ZEIST Een 20-jarige man uit Zeist is zondagmorgen 29 juli in een cel beland omdat hij zich in dronken toestand vervelend op het politiebureau ophield. De man kwam omstreeks 05.00 uur het bureau binnengelopen omdat hij wat wilde drinken en naar de wc wilde na het uitgaan. Toen de agenten de man duidelijk maakten dat het politiebureau daar niet voor bedoeld was, werd hij alleen maar vervelender. Na een waarschuwing, is de man aangehouden. De boetes die hij hierna op zak had (voor openbare dronkenschap en het opgeven van een valse naam) bedroegen in totaal zon 300 euro.

Onder invloed

ZEIST Op de Weeshuislaan is een 23-jarige automobilist uit Zeist aangehouden voor rijden onder invloed. Omstreeks 04.35 uur zagen agenten een auto met drie inzittenden op een parkeerplaats op de Jagerlaan staan. De agenten spraken de mannen aan en de bestuurder schreeuwde tegen hen. De agenten hadden het vermoeden dat hij gedronken had, dus ze waarschuwden hem om niet te gaan rijden. Korte tijd later reed dezelfde auto op de Weeshuislaan, maar nu met een van de andere mannen achter het stuur. Deze man, een 23-jarige man uit Zeist, moest blazen. Hij had te veel gedronken en werd aangehouden. Zijn vrienden mochten de auto niet verplaatsen omdat een blaastest uitwees dat ook zij hadden gedronken. De auto is door de agenten meegenomen naar het politiebureau. Ademanalyse wees uit dat de man, die zonder rijbewijs reed, 215 ug/l in zijn lichaam had. Proces-verbaal is opgemaakt.

Jongen aangehouden voor beledigen

BILTHOVEN Bij de Kwinkelier is zondag omstreeks 00.45 uur een 17-jarige jongen uit De Bilt aangehouden voor het beledigen van agenten en verzet bij zijn aanhouding.

Zondagmorgen 29 juli stuitten surveillerende agenten op een groep jeugd die bij de Kwinkelier op de trappen zat. Er werden drankflessen op straat stuk gegooid, maar toen de jongeren de politieauto zagen, liepen ze weg. De agenten namen poolshoogte en liepen het winkelcentrum in. Daar liepen ze tegen een aantal jongeren aan. Ze vroegen hen om zich te legitimeren. Dit leidde tot vervelend gedrag van de jongeren, ze logen, beledigden en toen agenten tot aanhouding wilden overgaan, gebruikten ze geweld. Een 17-jarige jongen is aangehouden en ingesloten op het politiebureau, van vier anderen zijn de namen bekend.