Persberichten Lekstrooom, 10.00 uur

Utrecht, 06-07-2007

Afval gedumpt

HOUTEN - De politie onderzoekt wie verantwoordelijk is voor het dumpen van afval op het gedeeltelijk braakliggend terrein van de Vleugelboot waar onder meer het Arrestantencomplex van de Politie Utrecht(APU) en andere bedrijfspanden worden gebouwd.

Op dinsdag 3 juli trof de politie, na een melding van een medewerker van de gemeente, in de berm twee kadavers van kalveren, een aantal mogelijk asbesthoudende platen en een hoeveelheid landbouwplastic aan. Het vermoeden bestaat dat het afval daar al enige tijd moet hebben gelegen. De kadavers bevonden zich al in een verregaande staat van ontbinding. De Politie Milieu Dienst(PMD) heeft de zaak in onderzoek en maakte overzichtfotos van de aangetroffen situatie. De gemeente droeg zorg voor de juiste en veilige afvoer van het afval. De politie wil graag in contact komen met een ieder die informatie heeft over deze illegale (afval)dumping. Informatie kan worden doorgebeld naar de politie district Lekstroom, bureau Houten via het telefoonnummer 0900-8844.

Onder invloed

NIEUWEGEIN In de nacht van donderdag 5 op vrijdag 6 juli hield de politie op de Vreeswijkseweg een 42-jarige man uit Nieuwegein aan die met te veel alcohol op achter het stuur zat.

Om 03.05 uur reden agenten over de Vreeswijkseweg toen de Nieuwegeiner hen opviel door zijn rijgedrag. Toen de politie de 42-jarige bestuurder liet blazen bleek dat hij te veel gedronken had, waarop hij werd aangehouden. Ademanalyse op het politiebureau wees uit dat de man 870 ugl alcohol in zijn lichaam had. Proces verbaal is opgemaakt en het rijbewijs van de beschonken bestuurder is ingenomen.