CDA

mp;mid=1006] 05 juli 2007 - Nieuws -
Balkenende enthousiast over WK-voetbal in Nederland

Premier Jan Peter Balkenende is 'zeer enthousiast' over het idee om in 2018 het wereldkampioenschap voetbal in Nederland en België te organiseren.

Balkenende heeft dat donderdag gezegd tijdens een gesprek met een delegatie van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB).

De premier vindt dat het organiseren van het WK voetbal goed zijn voor de sport en de maatschappelijke betekenis ervan zou groot zijn. 'We kennen allemaal het Oranjegevoel bij grootschalige voetbalevenementen', aldus Balkenende.
Daarnaast moet het economische effect van een WK in Nederland moet niet worden onderschat.
Volgens Balkenende heeft de KNVB nog niet gevraagd om een definitief politiek besluit. 'Daarvoor is het nu ook nog te vroeg. Maar het kabinet vindt het wel een fantastisch initiatief.'

De KNVB zal met andere betrokkenen een notitie opstellen waarin alle gevolgen van de organisatie van het WK in kaart worden gebracht. Volgend jaar valt op basis hiervan een besluit over de kandidaatstelling.