De Unie


02/03/2007
Eén jaar Internetvakbond: niemand ontkomt aan de nieuwe wereld 2 maart 2007 - âSamen met de leden en de gebruikers van de Internetvakbond nieuwe grenzen ontdekken, dat zie ik als de grootste uitdaging waar wij nu voor staan,â aldus Licisca Kruse. Zij deed deze uitspraak als coördinator van de Internetvakbond ter gelegenheid van de eerste verjaardag van de virtuele vakbond.

âDe ervaringen en belevenissen in het eerste jaar hebben een nieuw denkraamwerk opgeleverd voor de kansen van de Internetvakbond. De strategische focus gaan we richten op de internetgeneratie, de ânieuwe werknemerâ, de gebruiker van internet; uitgaande van zijn of haar persoonlijke sociale- en culturele context. Samen met Microsoft en de Erasmus Universiteit start de Internetvakbond een aantal spannende projecten, gericht op âhet nieuwe werkenâ.

Dit ânieuwe werkenâ sluit aan bij de manier waarop jonge werknemers tegenwoordig leven en werken. Een levens- en werkstijl waarbij virtueel samenwerken, communiceren, netwerken en kennis delen mogelijk is. Dit alles wordt mogelijk gemaakt door internet en Web 2.0 (social computing). Instant messaging (msn), e-mailen, googelen, wiki's, weblogs, webfora, rss-feeds, virtuele netwerken (zoals LinkedIn), games, sms, mobiele e-mail, downloaden, skypen, online winkelen. Toepassingen die intussen voor de nieuwe generatie werkenden een tweede natuur is. Nieuwe ontwikkelingen die langzaam doordringen tot de werkvloer. De Internetvakbond wil met bedrijven en organisaties afspraken maken. Dan kunnen bedrijven klaar zijn voor de nieuwe generatie werknemers en de dynamische digitale tijdgeest. Door gebruik te maken van ultramoderne technologieën hebben nieuwe werknemers immers andere behoeften Bijvoorbeeld aan home sourcing (van huis uit werken in een virtuele omgeving), een flexibele werkweek ('work-life balance') en een innovatieve cultuur die gebaseerd is op samenwerking.

Bedrijven zijn vaak nog ouderwets georganiseerd. âWat je nog veel ziet zijn hiërarchische organisatiestructuren. Wat de Internetvakbond betreft past deze organisatievorm niet bij de nieuwe generatie werknemers. Het geeft werknemers het gevoel dat ze gestuurd en gecontroleerd worden. Jongere werknemers zijn daarentegen geneigd om in virtuele netwerken te werken. Een netwerk dus dat niet per se beperkt wordt door de afdelingsmuren en het kantoor. De Internetvakbond wil daarom per bedrijf, op maat, de enorme kansen uitwerken van âhet nieuwe werkenâ. De verbondenheid tussen mens en organisatie is daarbij cruciaal,â aldus Licisca Kruse.

De resultaten 2006 op een rij
De Internetvakbond is in 2006 betrokken geweest bij een 3-tal CAOâs:
* een bedrijfs-CAO van Aegon

* de mode- en sportdetailhandel CAO Mitex
* het accountantsbureau ABAB.

De betrokken Internetleden zijn middels digitale mailings geïnformeerd en geraadpleegd over de CAO-onderhandelingen. Alle drie de CAOâs zijn mede namens de Internetvakbond gesloten.

Nu, een jaar na de oprichting, telt De Internetvakbond 2360 leden. Bij de individuele belangenbehartiging stond en staat de Helpdesk van de Internetvakbond centraal. Gebruikers hebben vooral vragen op het gebied van bescherming bij ontslag, contractbemiddeling, sociale zekerheid en pensioenen.

Naast het bieden van collectieve en individuele belangenbehartiging manifesteert de Internetvakbond zich ook als aanbieder van een ondersteunende infrastructuur. Zo ging in 2006 de Unie van Nederlands Cabinepersoneel (UNC) van start. Een nieuwe vakbond die nu al 1000 leden telt en mee praat over drie CAOâs. Juist voor stewardessen en stewards is dienstverlening nodig die niet aan tijd of plaats is gebonden. In 2007 zal de Internetvakbond de dienstverlening voor de UNC verder ontwikkelen. Een webcommunity staat hier centraal.

De Internetvakbond is, ondanks relatief veel media-aandacht, in Nederland nog redelijk onbekend. Vanuit het buitenland is er veel interesse voor dit initiatief. Zo komt het bestuur van de grootste Finse vakbond Finnish Trade Union (1 miljoen leden) naar Nederland voor kennisuitwisseling.

De speerpunten voor 2007 samengevat

* mensen helpen een bewuste keuze te maken tussen fysiek bij elkaar komen en virtueel samenwerken. (pilots met Microsoft en de Erasmus Universiteit)

* kenniswerkers ondersteunen door informatie âany time any placeâ toegankelijk te maken. (project: UNC cabinepersoneel)
* het bieden van platforms voor ontmoetingen aan stagiaires en professionals
(de internationale internetstagebank, per 1 mei a.s.)
* het bevorderen van structuren die het mogelijk maken wendbaarheid van processen en mensen te ondersteunen. ( project: e-learning platform)

* het bevorderen van een cultuur in organisaties die het nieuwe werken omarmt en integreert in het HRM beleid van organisaties. (projecten: www.mijnkernkwaliteiten.nl, platform www.ruziemetdebaas.nl, Diversiteitsbeleid, Integraal gezondheidsmanagement)

* naast medewerker satisfactie, productiviteit, innovatie en slagvaardigheid wil
de Internetvakbond een bijdrage leveren aan het oplossen van maatschappelijke uitdagingen. Denk bijvoorbeeld aan minder reizen door medewerkers en dus minders files. De Internetvakbond introduceert daarom het begrip âHome sourcingâ.
* samen met studenten van de Universiteit Twente onderzoeken we de kansen en mogelijkheden van een virtueel vakbondskantoor op Second Life.

Tot slot
âSamen leren en nieuwe grenzen ontdekken met onze leden en met interessante netwerkpartners. Dat biedt de grootste kans aan de Internetvakbond om een succesvolle toekomst tegemoet te gaanâ, aldus Licisca Kruse.

---