Gemeente Tilburg

Datum
27 november 2006

Campagne: 'Goed parkeren is kinderspel'

Offensief tegen onduidelijkheid en agressie

De campagne 'Goed parkeren is kinderspel' is vandaag gestart. De campagne moet ervoor zorgen dat bezoekers aan de binnenstad beter gaan parkeren en dat er minder conflicten over parkeren ontstaan. Want goed parkeren, en dus het naleven van de parkeerregels, draagt bij aan een veilige en leefbare binnenstad. De medewerkers van het parkeerbedrijf openen de campagne door goedparkeerders te belonen. Voor hen geen bon maar een bonbon.

Inhoud campagne
Parkeercontroleurs worden steeds vaker uitgescholden, bedreigd en soms zelfs mishandeld. Wethouder Els Aarts (verkeer): "Dat is schokkend en onacceptabel. We maken een TV-spotje en Mupi-campagne om mensen op een aangename manier te herinneren aan de parkeerregels. Parkeerwachters zien er op na dat er zo effectief mogelijk gebruik wordt gemaakt van het aantal beschikbare plaatsen in de stad, zodat er voor zoveel mogelijk mensen plek is. Het is dus echt asociaal om verkeerd te parkeren. Zet je auto gewoon goed neer, dat is net zo makkelijk. En dan zorgen wij dat je weet wat wél en wat niet mag. Dan kunnen er ook geen conflicten over ontstaan."

Als iemand alsnog de keuze maakt om fout te parkeren, dan kunnen ze zeker een boete verwachten, maar ook een folder met de parkeerregels. Dit om toekomstige fouten te voorkomen. Ook zal de gemeente wekelijks voortaan in de Tilburgse Koerier berichten over goed en slecht parkeren in de binnenstad aan de hand van praktijksituaties.

Tv-commercial
Voor de campagne wordt gebruik gemaakt van een tv-commercial. De commercial wordt dertig dagen uitgezonden op Tévédèr10 en BDTV. Jack van Son, hoofd Parkeerbeheer: "Bewustwording over parkeren is echt noodzakelijk. Op deze manier staan burgers weer eens stil bij het feit waarom het zo belangrijk is dat mensen goed parkeren. Uiteindelijk willen we allemaal een leefbare en veilige binnenstad."

Goed parkeren wordt beloond
Parkeercontroleurs delen de komende weken gratis bonbons uit aan burgers die goed parkeren. Ook maken burgers kans op het winnen van een navigatiesysteem. De voorwaarden staan op www.tilburg.nl.

Voor de pers:
Brugt Groenevelt, Bestuurswoordvoering, telefoon 013 - 542 83 33 Charlotte Driessen, Themacommunicatie, telefoon 013 - 542 91 82

---- --