St. nationale boomfeestdag

Persbericht
Tilburg, 21 november 2006

Bijzonder Herdenkingsbos groeit groter


1.700 bomen erbij tijdens 'Bomen voor het leven-dag'

Tilburg/Dronten, 21 november 2006.
Op zaterdag 27 november vindt in het Koningin Wilhelminabos in Dronten de zevende 'Bomen voor het leven-dag' plaats. Tijdens deze dag worden maar liefst 1.700 bomen ter nagedachtenis aan overleden kankerpatiënten in het herdenkingsbos bijgeplant. Maar liefst 6.500 nabestaanden wonen de herdenking bij en werken mee aan de realisatie van het bos door het planten van een boom ter nagedachtenis aan een dierbare. Het herdenkingsbos voorziet nog steeds in een grote behoefte; dit jaar wordt de 13.000ste boom geplant.

Programma

- Muzikale ontvangst door koor 'Zingen voor je leven', een koor van (ex-)kankerpatiënten

- Welkomstwoord:
o Cora Honing, hoofd Voorlichting en Begeleiding KWF
Kankerbestrijding
o Peter J. Derksen, directeur Stichting Nationale Boomfeestdag
- Bijdragen nabestaanden

- Koor 'Zingen voor je leven'

- Onthulling glaspanelen

- Minuut stilte

- Nabestaanden laten rode en witte ballonnen op

De herdenkingsceremonie duurt ongeveer twintig minuten en wordt drie keer gehouden: om 11.00 uur, 13.00 uur en 15.00 uur.

Glaspanelen
Jaarlijks worden de namen van aan kanker overleden dierbaren aangebracht op glaspanelen die op de Gedenkplek staan. Elke naam is een klein monument voor iemand die een ongelijke strijd verloren heeft. Namen die de herinnering levend houden. Na de onthulling van de glaspanelen laten 1.000 kinderen rode en witte ballonnen op. Vervolgens is er gelegenheid om een boom te planten, waarmee het leven symbolisch wordt doorgegeven.

Het Koningin Wilhelminabos is een initiatief van Stichting Nationale Boomfeestdag en aangeboden door Staatsbosbeheer op 9 december 2000, tijdens de eerste 'Bomen voor het leven-dag'. Het is een cadeau van beide organisaties aan KWF Kankerbestrijding, vanwege het 50 jarig jubileum van deze organisatie in 1999. Nabestaanden van overleden kankerpatiënten kunnen op glaspanelen op de Gedenkplek een naam laten plaatsen van een dierbare die aan kanker is overleden en zolang de aanplant van het bos nog niet is voltooid, een 'Boom voor het leven'(laten) planten. De Stichting Nationale Boomfeestdag vraagt hiervoor een bijdrage van 50,00 Euro per naam. Van dit bedrag schenkt de Stichting Nationale Boomfeestdag 11,50 Euro aan KWF Kankerbestrijding voor wetenschappelijk kankeronderzoek.

Mededeling voor de redactie,