| |Nr. |2006-217 | | |Arnhem|28 april 2006 | | |, | |Provincie ontvangt 7,5 miljoen extra voor wegwerken wachtlijsten jeugdzorg
Einde wachtlijsten nu in zicht
De provincie Gelderland krijgt eenmalig 7,5 miljoen extra om de 500 kinderen die nu nog op de wachtlijsten staan te helpen. Staatssecretaris Ross heeft dit bedrag beschikbaar gesteld naar aanleiding van het 'Aanvalsplan Wachtlijsten'. Doel is dat aan het einde van dit jaar geen kind langer dan negen weken hoeft te wachten op jeugdzorg. Het toegekende bedrag van 7,5 miljoen is eenmalig en is bedoeld voor het wegwerken van de wachtlijsten. De helft van het bedrag komt nog dit jaar beschikbaar, de rest in 2007.
De provincie Gelderland krijgt van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) vrijwel het volledige bedrag van 10 miljoen waar in het 'Aanvalsplan Wachtlijsten' om gevraagd is. Daarnaast ontvangt de provincie in 2007 5,3 miljoen extra van het Rijk op de structurele middelen om de groeiende vraag naar jeugdzorg op te vangen. Bovenop de ruim 4 miljoen euro die dit jaar al werd ingezet voor uitbreiding van het aantal plekken in de Gelderse jeugdzorg, is er nu voldoende geld om de wachtlijsten structureel weg te werken.
Voor heel Nederland stelt het Rijk 40 miljoen beschikbaar om de wachtlijsten weg te werken. Het voorstel van het Ministerie van VWS voor de verdeling van het geld moet nog door de gezamenlijke provincie en de drie grootstedelijke regio's overgenomen worden. De provincie verplicht zich met het 'Aanvalsplan Wachtlijsten' om alle kinderen die langer dan 9 weken op de wachtlijsten voor geïndiceerde jeugdzorg staan, vóór 31 december 2006 hulp te bieden. Met de zorgaanbieders zijn afspraken gemaakt over capaciteitsuitbreiding.
Voor gedeputeerde Esmeijer is vandaag een historische dag. "Met dit extra geld zijn we in staat om daad bij woord te voegen, we kunnen kinderen met problemen nu ook de hulp bieden die ze nodig hebben. En sneller en beter! We kunnen in Gelderland nu aandacht gaan besteden aan de kwaliteitsslag op het hele terrein van de jeugdzorg. De wet op de jeugdzorg is uiteindelijk nog maar net vijftien maanden van kracht. Ik hoop dat de discussie over een eventuele reorganisatie binnen de jeugdzorg nu van tafel kan. Daar wordt geen kind beter mee bediend of geholpen."