Regiopolitie Noord- en Oost-Gelderland
* Regiopolitie Noord- en Oost-Gelderland.
* District Apeldoorn
P E R S B E R I C H T
POLITIEDISTRICT APELDOORN
30 januari 2006
Apeldoorn - Politie pakt dieven
De politie heeft in de nacht van zondag op maandag (30/01) op de Amersfoortseweg een 36-jarige man uit Ulft en een 35-jarige Arnhemmer aangehouden. De mannen hadden enkele goederen in een tuincentrum in Uddel gestolen. De politie kreeg maandagmorgen vroeg rond 00.30 uur melding van de diefstal. Een 42-jarige getuige belde de politie dat de verdachten in een blauwe bestelauto, zonder lichten, wegreden in de richting van de Amersfoortseweg. De politie trof de auto aan en gaf ter hoogte van paleis Het Loo een stopteken. De politie trof in de auto de gestolen goederen uit het tuincentrum aan. De politie bracht beide verdachten over naar het politiebureau en sloot hen op in een cel.
Apeldoorn - Inbrekers gepakt
De politie heeft in de nacht van zondag op maandag (30/01) op de laan van Zevenhuizen drie mannen aangehouden die worden verdacht een serie inbraken te hebben gepleegd. De politie kreeg van diverse getuigen te horen dat er bij de inbraken een zwarte auto was gezien met drie inzittenden. De politie trof, na onderzoek, maandagmorgen vroeg rond 02.45 uur de auto met een 22-jarige man uit Twello, een 30-jarige Apeldoorner en een 17-jarige inwoner van Den Dolder aan. De kofferbak lag vol met platte computerbeeldschermen. De politie trof bij de verdachten bovendien kniptangen aan om kabels van computers door te knippen. De 17-jarige jongen werkte niet mee bij zijn arrestatie en moest geboeid worden afgevoerd naar het politiebureau. De politie sloot de verdachten op in een cel. Onderzoek wees uit dat het drietal maandagmorgen vroeg rond 02.25 uur geprobeerd had in te breken in een pand aan de Halstraat. De daders gooiden met een steen een ruit in, maar dit bleek een dubbele ruit te zijn en de achterste ruit hield de steen tegen. Een getuige gaf dit door aan de politie. De daders hadden eerder rond 01.45 uur ingebroken in een dagverblijf aan de Pinksterbloem en een aantal beeldschermen gestolen. Uit een school aan de Gentiaanstraat bleek rond 02.45 uur ook een aantal beeldschermen verdwenen te zijn. Rond 02.40 uur was er ingebroken in een school aan de Nobelstraat. Ook hier was een ruit ingegooid en diverse beeldschermen werden meegenomen. De politie gaat verder met het onderzoek.
Epe - Verwarde man vlucht uit politiebureau
Een 34-jarige man uit Heerde is zondagmiddag (29/01) in verwarde toestand uit het politiebureau in Epe ontsnapt en later weer aangehouden. De man zat met hulpverleners in een kamer en zag rond 15.50 uur kans via de binnenplaats te vluchten. De politie probeerde hem tegen te houden maar hij gedroeg zich agressief en liep de straat op. Hij sprong voor een auto die op tijd wist te remmen. Hij probeerde in te auto te komen maar de politie zag kans de man aan te houden en opnieuw naar het bureau te brengen waar hij werd opgesloten. De hulpverleners werden hiervan in kennis gesteld.
Einde berichten
Nadere informatie:
Bureau Communicatie
Persvoorlichting
Anton de Ronde 055 - 548 60 52
Bert Top 055 - 548 60 58
---- --