Politie Limburg-Zuid

Datum : maandag 30 januari 2006

Geleen; brutale overval op bejaarde vrouw

Een onbekend gebleven man heeft zondagmiddag omstreeks 12.00 uur op de Resedastraat in Geleen, een 76-jarige inwoonster uit die plaats op brute wijze van haar tas beroofd.

De bejaarde vrouw liep met haar rollator ter hoogte van de Resedastraat met de Portonne Kuilstraat, toen er met hoge snelheid een personenauto kwam aangereden en bij haar stopte. De bestuurder stapte uit, greep de tas uit het mandje van de rollator en ging er met hoge snelheid vandoor. Het slachtoffer dat slechtziend is, had in haar tas (zwart) een loepbril en enkele tijdschriften met geestelijke liederen. Van de dader ontbreekt elk spoor.

Maastricht; man mishandeld

De politie heeft zondagavond omstreeks 19.55 uur op de Sporenstraat in Maastricht een 36-jarige inwoner van Hoensbroek en een 34-jarige inwoner van Maastricht aangehouden.

De Hoensbroekenaar wordt ervan verdacht kort daarvoor in een Maastrichtse horecagelegenheid een 36-jarige inwoner van Maastricht te hebben mishandeld. Het slachtoffer kreeg een slag tegen zijn hoofd en raakte korte tijd buiten bewustzijn. Zijn bril werd eveneens vernield.

Toen agenten de 34-jarige inwoner van Hoensbroek als verdachte van de mishandeling wilden aanhouden, werd dit door de 36-jarige Maastrichtenaar verhinderd. Hierop werd de man ook aangehouden.

De politie stelt een onderzoek in naar de aanleiding van de mishandeling.

Heerlen; aangehouden voor zinloze mishandeling van junk

De politie heeft zondagmorgen omstreeks 05.45 uur op de Burg. Van Rooystraat in Heerlen een 17- en een 21-jarige inwoner uit die plaats aangehouden. Beiden worden ervan verdacht kort daarvoor een 32-jarige plaatsgenoot te hebben mishandeld.

Het slachtoffer dat aan drugs verslaafd is en rondzwerft, werd door ambulancepersoneel met een bebloed hoofd op de Bekkerweg-Burg. Waszinkstraat op straat aangetroffen. De man werd overgebracht naar het ziekenhuis en is ter observatie opgenomen.

De twee aangehouden Heerlenaren, die te voet waren, zagen het slachtoffer bij de rotonde Akerstraat-Burg. Waszinkstraat op een bank zitten en besloten de man te gaan pesten. Toen het slachtoffer weg liep, werd de man onderuit geschopt waardoor hij kwam te vallen. Vervolgens ledigde het tweetal de zakken van de man en gooiden de inhoud daarvan op straat. De identiteitskaart en een ziekenfondspasje werden hem afgenomen. Tijdens een nieuwe vluchtpoging viel het slachtoffer achterover tegen een houten tuinhek. Nadat hij weer was gevallen, werd hij met een stok geslagen.

Toen het slachtoffer vervolgens bij het tweetal verhaal wilde halen werd hij door hen geschopt en geslagen. Datzelfde gebeurde ook nadat het slachtoffer weer was gevallen en op straat lag.

Dankzij enkele getuigen, die de politie een goed signalement van de daders konden geven, werden beide verdachten snel aangehouden. Het tweetal werd ingesloten.

|      |                          |                        |
|      |                          |Regiopolitie Limburg    |
|      |                          |Zuid                    |
|Intern|www.politie.nl            |                        |
|et    |communicatie@limburg-zuid.|Stafbureau Communicatie |
|Email |politie.nl                |                        |
|      |0031 - 43 - 4006616       |                        |
|Tel.  |                          |                        |

---- --