Rabobank verzorgt elektronisch betalen Holland Heineken House

Rabobank nederland

Rabobank faciliteert elektronisch betalen voor bezoekers holland heineken house

Het Holland Heineken House is tijdens de Olympische Spelen van Turijn, van 10 tot en met 26 februari, grotendeels vrij van contant geld. De Rabobank implementeert een systeem waarbij Nederlandse bezoekers betalen met hun chipknip. Buitenlandse bezoekers schaffen ter plekke een chipkaart aan. Het is de eerste keer dat het chippen op zo'n groot evenement voor zowel buitenlandse als Nederlandse bezoekers wordt toegepast. Uit recente cijfers is gebleken dat de chipknip aan populariteit wint. Het gebruik ervan in Nederland is in 2005 met 15,4% toegenomen. Dit is mede het gevolg van het implementeren van deze toepassing op plaatsen waar het een daadwerkelijke toegevoegde waarde heeft voor zowel de bezoekers als de ondernemer.

Heineken is blij met deze innovatie in het Holland Heineken House. 'Het scheelt ons de administratieve rompslomp van een systeem met munten of bonnen', aldus Erik Romijn, directeur Sponsoring bij Heineken Brouwerijen. 'Bovendien is het werken met chipbetalingen veiliger: gasten hoeven nog maar weinig contant geld bij zich te dragen en onze mensen hoeven minder af te storten.' In het Holland Heineken House komen op verschillende plaatsen opladers voor de chipknip en elk verkooppunt zal worden uitgerust met een speciale kassa voor de chipknip. De verwachting is dat er 50.000 bezoekers in het Holland Heineken House komen tijdens de Olympische Spelen.

'De Rabobank heeft inmiddels de nodige scholen en verzorgingstehuizen voorzien van elektronisch betalingsverkeer en recent is ook de eerste sportvereniging in Nederland overgegaan op dit systeem waarbij geen contant geld meer over de balie komt', aldus Monika Milz, directeur Rabobank MKB. 'Het Holland Heineken House is echter toch wel van een andere orde. We hebben hier niet alleen te maken met Nederlandse bezoekers, maar ook een groot aantal buitenlanders komen naar de grootste en gezelligste tijdelijke ontmoetingsplek van Nederland. Als we dit allemaal faciliteren verwachten we na de Olympische Spelen een grote doorbraak van cashless systemen bij 29.000 verenigingen in Nederland. Contant geld vormt altijd een groot probleem. In kantines en buurthuizen vinden veel kleine contante transacties plaats. Dit betekent dat zij altijd veel wisselgeld in kas nodig hebben, vaak moeten afstorten bij de bank en risico's lopen betreffende veiligheid. De Rabobank heeft daarom het Elektronisch Betaalpakket voor verenigingen ontwikkeld.'

In juni 2005 is de Rabobank toegetreden als official supplier van het NOC-NSF. Als bedrijvenpartner van de sportkoepel heeft de bank aangegeven haar bancaire kennis verder ter beschikking te stellen aan de sport. Het Elektronisch Betaalpakket is hier een van de voorbeelden van. Het pakket is in eerste instantie tot stand gekomen door het partnership met de Hockeybond, maar kan ook worden geïmplementeerd bij andere verenigingen en stichtingen. Verder blijft de Rabobank binnen de producten van de bank raakvlakken zoeken en biedt die oplossingen onder aantrekkelijke voorwaarden aan aan verenigingen en sporters.

De overgang van contante naar elektronische betalingen (chippen) biedt de volgende voordelen.
Bezoekers:

- Altijd geld bij de hand;

- Snel en gemakkelijk;

- Geen munt- en papiergeld meer nodig;

- Door chipknip oplaadpunt altijd geld bij de hand. Club:

- Geld hoeft niet meer afgestort te worden;

- Veiligheid;

- Snelheid, geen wisselgeld;

- Geen kasverschillen.