AutoRai

Zuinigste Daihatsu Cuore ontbreekt in ADAC EcoTest 2005

(1/25/2006)
De zuinigste versies van de Daihatsu Cuore, de Cuore Kyoto en Osaka, ontbreken in de ADAC EcoTest 2005.
Recentelijk heeft Fiat Auto Nederland B.V. een persbericht verspreid waarin de indruk wordt gewekt dat de Fiat Panda de schoonste auto in zijn klasse zou zijn. Hierbij wordt verwezen naar de EcoTest van de Duitse organisatie ADAC. Hoewel Daihatsu Holland B.V. de uitkomsten van de test niet in twijfel trekt, kan de test niet zonder meer toegepast worden op de Nederlandse markt. Voor Daihatsu geldt dat er in Nederland zuinigere en schonere versies van de Cuore verkocht worden. Deze worden in Duitsland niet geleverd. Hier wordt in de test echter geen melding van gemaakt.

In de test is de Duitse Daihatsu Cuore 1.0 Top opgenomen. Deze auto behaalt een totaalscore van 61 punten en staat hiermee op een tweede plaats, slechts één punt verwijderd van de Fiat Panda 1.1 8V. De geteste Cuore is echter niet de milieuvriendelijkste Daihatsu Cuore die in Nederland verkrijgbaar is. De Cuore Kyoto en Osaka stoten slechts 109 gram CO per kilometer uit en zijn hiermee de vierpersoons benzineautoâs met de laagste emissiewaarde van Nederland (brandstoflabel A).

Met de Duitse Cuore Top weet Daihatsu een tweede plaats in de test te behalen. Was de Cuore Kyoto of Osaka in de vergelijkingstest opgenomen, dan had de ranglijst er zeer waarschijnlijk anders uitgezien.

BedrijfsautoRAI.nl