Gemeente Amsterdam

Vrouwen gezocht voor intercultureel contact

12 januari 2006
---
Persbericht Het Moederkindcentrum, Anne Tefle (MKC) aan de Wiltzanghlaan in Bos en Lommer is op zoek naar Nederlandse vrouwen die het leuk vinden om regelmatig contact te hebben met een (groep) Turkse of Marokkaanse vrouw(en).

Veel migrantenvrouwen, komen niet of nauwelijks in contact met Nederlandse vrouwen, terwijl ze dit wel graag willen. Bijvoorbeeld om hun Nederlands te oefenen en te verbeteren, maar ook om van onze cultuur en gewoonten te leren. Ben jij een vrouw die zich eigenlijk 'mijlenver' voelt afstaan van deze vrouwen, maar toch ook wel nieuwsgierig is naar hoe 'zij' denken en leven? Dan kunnen jullie nog wat van elkaar leren! En misschien ontdek je dat er meer is dat jullie bindt, dan dat jullie van elkaar onderscheid!

Uitwisseling

Wij zijn op zoek naar Nederlandse vrouwen (tussen 20 en 50 jaar) die open staan voor contacten met vrouwen van een niet-Nederlandse afkomst en belangstelling hebben voor een uitwisseling van elkaars cultuur en achtergrond, maar ook van allerlei andere dingen in het dagelijks leven, waar we allemaal mee te maken krijgen. In het Moederkindcentrum, Anne Tefle (MKC) aan de Wiltzanghlaan in Bos en Lommer, zullen vanaf midden januari één keer per week 10 tot 12 ontmoetingsochtenden of middagen worden georganiseerd, die iedere keer een ander thema hebben.

Activiteiten

Afhankelijk van het thema worden er ook bepaalde activiteiten met elkaar ondernomen, zoals een bezoek aan een museum of andere culturele instelling, gezamenlijk een Marokkaanse maaltijd koken of op een andere manier samen iets doen. Natuurlijk is er ook ruimte voor eigen ideeën en voorstellen. De eerste contactgroep bestaat uit max.16 vrouwen.

Individueel contact

Daarnaast zijn wij ook op zoek naar Nederlandse vrouwen die het leuk vinden om individueel contact te hebben met een Turkse of Marokkaanse vrouw, belangstelling hebben voor een uitwisseling van elkaars cultuur en daarnaast gezellige dingen met elkaar willen doen. Dit kan variëren van samen koken, wandelen, winkelen, sporten, iets met de kinderen ondernemen of een culturele activiteit. Maar gewoon een praatje bij de koffie kan natuurlijk ook.

Wij proberen de vrouwen qua leeftijd en leefsituatie enigszins op elkaar af te stemmen. Het eerste contact vindt plaats op het Moederkindcentrum (MKC), daarna kan een andere ontmoetingsplek worden afgesproken. Wij gaan uit van een wekelijks contact van min. twee uur. Tussendoor kunnen er gezamenlijke ontmoetingsdagen plaats vinden met de andere 'contactvrouwen'.

Het belangrijkste is dat je openstaat voor andere culturele/religieuze waarden en normen en dat je enthousiast en respectvol bent. Dat is ook het uitgangspunt van de andere vrouwen. In ruil daarvoor leer jij andere culturen en andere vrouwen kennen. En dat kan weer het begin zijn voor nieuwe vriendschappen, maar in ieder geval voor een toekomst waarin we meer van elkaar weten en begrijpen!

Meer informatie

Heb je belangstelling of wil je meer weten, dan hoor ik graag van je! Op het Moederkindcentrum is kinderopvang aanwezig! Marijke Verdonk (conversatiedocent bij het MKC) Tel: 020 - 6849516 of 06-17416210 e-mail: marijkeverdonk@tiscali.nl