Ontruimingsplannen gevangenissen niet goed geregeld

E.o.r.g.

Amsterdam, 12 januari 2006 Ook ontruimingsplannen in de Nederlandse gevangenissen, zijn niet bij alle personeelsleden bekend, dat zegt de Europese Organisatie ter bescherming van de Rechtspositie van Gedetineerden Nederland (EORG Nederland). De EORG heeft een steekproef gehouden onder personeelsleden van diverse inrichtingen. zeven van tien personeelsleden was niet op de hoogte 'wat te doen in een crisissituatie', aldus de EORG.

Vorige week liet de EORG al weten dat directie's van inrichtingen niet weten of de noodagregaten in de gevangenissen wel werken, zoals het geval was op 6 januari 2006. 'Gelukkig heeft de burgemeester van Zoetermeer dit opgepakt en gaat a.s. maandag met de directie van de gevangenis praten', volgens de EORG moeten alle burgemeesters de inrichtingen op deze punten controleren met het oog op de schipholbrand van november 2005.

Hoewel justitie de brandveiligheid wel, maar eenzijdig heeft getoetst moet alles onder de loep worden genomen, aldus de EORG. ' Een dergelijke brand met zoveel slachtoffers mag nooit meer plaatsvinden', aldus het bestuur.

Volgende week stuurt de EORG een brief aan de vereniging van Nederlandse gemeenten (VNG) met de resultaten.