Gemeente Den Haag

oktober (2005)
Stadsgesprekken over honden in den haag

In oktober en november 2005 organiseert De Haagse Koepel van bewonersorganisaties, in opdracht van de gemeente Den Haag, stadsgesprekken over het hondenbeleid en de voorzieningen voor honden in Den Haag. Iedereen is welkom, hondenbezitter of niet. De gesprekken worden per stadsdeel georganiseerd.

Een goed initiatief
Al jaren geven inwoners zelf aan dat hondenpoep de grootste ergernis is. De roep om een eenduidig hondenbeleid waarop goed wordt gehandhaafd neemt toe. Daarom bestaat het voornemen om hondenbezitters in 2006 te verplichten om een opruimmiddel bij zich te dragen. Bovendien wordt gedacht aan het uitbreiden van de opruimplicht naar de gehele stad. "Via de stadsgesprekken horen we hoe de Hagenaar over het hondenbeleid denkt. Goede ideeën kunnen worden gebruikt om aanpassingen te doen in de openbare ruimte en in de regelgeving", aldus wethouder Stolte.

Controle hondenregels
De controle op naleving van de hondenregels is inmiddels standaard opgenomen in het takenpakket van de gemeentelijke handhavingteams. In de hele stad wordt gelet op navolging van de aanlijn- en opruimplicht. Overtreders riskeren een boete.

Data stadsgesprekken
De Haagse Koepel van bewonersorganisaties nodigt iedere Hagenaar uit om deel te nemen aan de stadsgesprekken over honden in Den Haag. In Stadsdeel Centrum vinden twee bijeenkomsten plaats en in de overige stadsdelen één. De stadsgesprekken beginnen om 20.00 uur en eindigen om ongeveer 22.00 uur.

Stadsdeel Centrum ? (Zeeheldenkwartier, Archipel/Willemspark, Binnenstad, Kortenbos)
Dinsdag 25 oktober, Wijkcentrum De Heldenhoek, Elandstraat 88.

Stadsdeel Escamp
Dinsdag 1 november, Wijkcentrum De Post, Joan Blasiusstraat 100

Stadsdeel Loosduinen
Donderdag 3 november, De Henneberg, Tramstraat 15

Stadsdeel Segbroek
Maandag 7 november, Wijkvereniging Jasmijn, 2e Braamstraat 11

Stadsdeel Scheveningen
Donderdag 10 november, Wijkcentrum Het Kalhuis, Badhuisstraat 177

Stadsdeel Centrum ?? (Schilderswijk, Stationsbuurt, Rivierenbuurt/Spuikwartier, Transvaal, Oude Centrum) Dinsdag 15 november, Het Nutshuis, Riviervismarkt 5 / hoek Jan Hendrikstraat

Stadsdeel Leidschenveen-Ypenburg
Donderdag 24 november, Piet Vinkcentrum, Plesmanlaan 217A

Stadsdeel Laak
Woensdag 30 november, Wijkcentrum LiPa, Linnaeusstraat 4 - 6

Stadsdeel Haagse Hout
Datum en locatie worden zo spoedig mogelijk bekend gemaakt.

Meer informatie over honden in Den Haag en de stadsgesprekken staat op www.denhaag.nl/honden en op www.haagsekoepel.nl.