Dienstenbond CNV

HP schrapt 350 arbeidsplaatsen en wil sociaal plan versoberen 21-09-2005

HP schrapt 350 arbeidsplaatsen in het jaar 2006. Dat hebben vakbonden op 19 september jl. te horen gekregen. De reden is niet dat het slecht gaat met HP. Het bedrijf wil echter wel kosten reduceren in verband met groeiende concurrentie van prijsvechters. HP wil verder het bestaande sociaal plan versoberen. Wij niet.

De directie van HP heeft ons uitvoerig bijgepraat over de achtergronden van deze ingreep. De groeiende concurrentie die soms gebruik maakt van arbeid in lage lonen landen, speelt daarbij een belangrijke rol. Voorlopig gaat het echter best goed met HP. Dat is belangrijk. Want dat is voor ons van belang bij de komende onderhandelingen over het sociaal plan. Want als het heel slecht gaat met een bedrijf dan is er minder te verdelen en heeft een vakbond nu eenmaal minder te eisen. Maar daar is hier geen sprake van.

HP wil versobering
Zoals u weet hebben wij vorig jaar intensief onderhandeld over aanpassing van het sociaal plan. Daar zijn wij uiteindelijk uitgekomen met een prima resultaat.

Het huidige sociaal plan bestaat uit vier hoofdcomponenten:
1. Een vergoeding bij direct vrijwillig vertrek op basis van factor
1.25 van de kantonrechters formule (grofweg 1.25 maandsalaris per gewerkt jaar).

2. Bemiddeling van werk-naar-werk, gecombineerd met een financiële vergoeding op basis van factor 1.5 van de kantonrechters formule.
3. Een ouderenregeling voor medewerkers van 58 jaar en ouder.
4. Ontslagbescherming voor medewerkers van 53 jaar en 2 maanden tot 58.

HP geeft aan dat in verband met wetswijzigingen, gerechtelijke uitspraken en uitspraken van de Commissie Gelijke Behandeling (CGB) bepaalde afspraken moeten worden aangepast. Bijvoorbeeld de ontslagbescherming voor 53 plussers. Wij hebben in reactie daarop gevraagd aan HP om dit nader te onderbouwen. Als dat zo is, dan moeten we daarnaar kijken.

Verlaging
Daarnaast heeft HP echter een aantal wijzigingen voorgesteld waar wij weinig in zien. Zoals verlaging van de ontslagvergoeding (naar een factor van 1.15) en de inkorting van de termijn waarin iemand wordt bemiddeld naar een andere baan.
Wij vinden namelijk niet dat de onderhandelingen over het sociaal plan weer van voor af aan moeten gaan beginnen. Het bestaande sociaal plan moet uitgangspunt zijn voor de onderhandelingen. Met wetswijzigingen en gerechtelijke uitspraken moeten wij rekening houden maar voor de rest geldt; hebben is houden. HP is een bedrijf dat hoge eisen stelt aan de kwaliteit van werknemers. Daarbij hoort een sociaal plan van dezelfde kwaliteit.

En nu?
Op 31 oktober praten wij verder met HP. Wij houden u op de hoogte van de ontwikkelingen. Als u nog vragen of opmerkingen heeft kunt u contact met ons opnemen via m.limmen@cnvdibo.nl of natuurlijk telefonisch op nummer (023)5651052.