| Zoetermeer,19 september 2005 |
Minister van der hoeven wil weer onderhandelen

Marleen Barth, voorzitter van de Onderwijsbond CNV is niet geheel verrast door de uitnodiging van minister Van der Hoeven het cao-overleg voor het primair - en voortgezet onderwijs voort te zetten. `Als je ziet dat de situatie op de arbeidsmarkt uit de hand loopt, dan kun je als minister nauwelijks iets anders.' Zij zei dit zaterdagmiddag jongstleden voor de microfoon van het Radio 1 Journaal..

De Onderwijsbond CNV zal de uitnodiging tot een nieuw gesprek aannemen. Marleen Barth benadrukte dat tegemoetkomingen vanuit het minister richting onderwijspersoneel hard nodig zullen zijn om een akkoord mogelijk te maken.

Barth: 'De nullijn moet van tafel en een korting op de eindejaarsuitkering moet ook weg. Wij hebben 1,25% geëist, een goede eindejaarsuitkering, een duidelijke bijdrage van de werkgever in de kosten van het nieuwe ziektekostenstelsel en behoud van goede kinderopvangmogelijkheden voor onderwijspersoneel'.

Wanneer de onderhandelingen zullen worden hervat, worden geplande acties in het land voorlopig gestaakt.

Tijdens een actie vrijdagmiddag jl rond de Brede Buurtschool in Almelo had minister Van der Hoeven de actievoerders van de Onderwijsbond CNV en AOb al laten weten de gesprekken over een nieuwe cao te wille hervatten.

Nadere informatie: Kees van Kortenhof . 06 53 20 47 36. Invoering van de lumpsum wordt een drama 2 juli 2005