Gemeente Geertruidenberg


Week van de Vooruitgang

Van vrijdag 16 september tot en met donderdag 22 september is het de Week van de Vooruitgang. Zeven dagen lang groen licht voor lopen, fietsen, openbaar vervoer en zuinig autogebruik. Dat is de Week van de Vooruitgang. In honderden gemeenten worden activiteiten georganiseerd voor een gezondere en veiliger leefomgeving, door alternatieven voor de auto onder de aandacht te brengen.
Als het om autorijden gaat, zijn Nederlanders echte kampioenen. In weinig landen is het gebruik van de auto zó groot als in ons land. Hoewel Nederland in de ogen van veel mensen een echt fietsland is, gebruiken we voor korte ritten tussen de vijf en tien kilometer in bijna driekwart van de gevallen de auto. Ook het bezit van de auto neemt hand over hand toe. Op dit moment rijden er in Nederland meer dan zes miljoen autos rond. Naar verwachting zijn dit er in 2020 negen miljoen. Terwijl de gevolgen nu al groot zijn. Er ontstaan steeds grotere problemen op het gebied van veiligheid, gezondheid en milieu, met name in de binnensteden. Kwetsbare groepen, zoals ouderen en kinderen, kunnen zich in het verkeer steeds slechter zelfstandig bewegen en worden steeds afhankelijker van anderen. Jaarlijks sterven meer dan duizend mensen in het verkeer en de uitstoot van giftige gassen neemt toe. En onze gezondheid neemt af omdat de Nederlander onder meer door het autogebruik te weinig beweegt.

In de week van de vooruitgang worden activiteiten georganiseerd die bijdragen aan bewustwording van het probleem. Er worden heel de week activiteiten georganiseerd waar u ook aan mee kunt doen. Voor meer informatie www.weekvandevooruitgang.nl

De week is een initiatief van de Europese Commissie en vindt plaats in heel Europa. Stichting LOAZ, een stichting ter bevordering van duurzame mobiliteit, is in Nederland de initiatiefnemer van de week.