Stad Utrecht, 09.45 uur

Utrecht 15-09-2005 - Nieuwsberichten districten stad Utrecht

Politie houdt met speciale actie motordieven op heterdaad aan

UTRECHT Dinsdagavond 13 september heeft de politie op de Europaweg in

De Meern drie verdachten van diefstal van een motor op heterdaad aangehouden.

De politie constateert dat er regelmatig straatroven plaatsvinden waarbij gebruik wordt gemaakt van motoren die van diefstal afkomstig zijn. Politie investeert daarom extra in het opsporen van motordieven. Om de pakkans te vergroten werd in samenwerking met het Openbaar Ministerie een actie voorbereid en uitgevoerd om motordieven op heterdaad te kunnen aanhouden.

De politie plaatste een motor op de Europaweg. Na een tijdje zagen agenten dat twee jongens interesse toonden voor de motor. Via hun mobiele telefoon zochten zij contact met anderen. Even later kwamen er drie jongens aanlopen. Zij wilden de motor meenemen en begonnen ermee te slepen.

Hierop kwamen de agenten in actie en konden twee verdachten, een 17-jarige jongen en een 19-jarige man beiden uit Utrecht, ter plaatse worden aangehouden. De derde verdachte, een 16-jarige jongen uit Utrecht, ging er vandoor op de fiets, maar kon even later voor zijn woning worden aangehouden. De verdachten werden overgebracht naar het politiebureau voor verhoor. De politie heeft de zaak in onderzoek. Met deze actie probeert de politie om diefstal van motoren te ontmoedigen.

Politie waarschuwt voor fietsendiefstal en houdt parkeeractie

UTRECHT- Op zaterdag 10 september hield de politie in de Utrechtse wijk Lombok een controle gericht op o.a. dubbel parkeren.

Met name werd de Kanaalstraat, maar ook enkele zijstraten gecontroleerd. Er werden in totaal 20 bekeuringen geschreven voor o.a. dubbel parkeren en het blokkeren met de auto van een kruising. Dit laatste is erg gevaarlijk aangezien hulpdiensten er niet meer langs kunnen. De politie probeert met deze controle de overlast van het (dubbel) parkeren in deze buurt in te dammen.

Tevens constateert de politie de laatste tijd een stijging van het aantal fietsendiefstallen. Mogelijk heeft dit te maken met de nieuwe instroom van studenten. De politie wil de studenten dan ook waarschuwen voor fietsendiefstal en attenderen op het feit de fiets goed op slot te zetten.

Bestuurder onder invloed

UTRECHT De politie heeft woensdagavond een man aangehouden voor het rijden onder invloed.

Tijdens de surveillance zagen agenten een bestuurder over de Pilipijnen rijden. De 36-ajrige bestuurder uit Utrecht kreeg een stopteken en moest een eerste blaastest afleggen. Hieruit bleek dat hij te veel gedronken had. Op het bureau wees de ademanalyse 340 ug/l uit. Met een proces-verbaal en een rijverbod van twee uur werd de Utrechter weer naar huis gestuurd.

Winkeldieven aangehouden

UTRECHT Woensdagmiddag heeft de politie bij een winkel aan de Oudegracht twee minderjarige meisjes aangehouden voor het plegen van een winkeldiefstal.

De beveiliging van een winkel aan de Oudegracht had gezien dat twee meisjes kleding hadden meegenomen en zonder af te rekenen de winkel wilde verlaten. De meisjes 13 en 14 jaar oud en beiden afkomstig uit Utrecht werden aangehouden en overgedragen aan de inmiddels gewaarschuwde politie. De meisjes werden voor verhoor meegenomen naar het bureau. Beiden meisjes krijgen in overleg met hun ouders een Haltstraf.

Snelheidscontrole

UTRECHT De politie heeft woensdagmorgen op de Universteitsweg een snelheidscontrole uitgevoerd.

Tussen 10.00 en 11.15 uur passeerden 750 bestuurders de controlepost. Voor 75 bestuurders schreef de politie een bekeuring uit omdat zij harder reden dat de toegestane snelheid van 50 km/u. De hoogste gemeten snelheid bedroeg 85 km/u.

Politie pakt drugshandel aan

UTRECHT - Op donderdag 19 mei is er bij de politie een anonieme melding binnengekomen dat er drugs gedeald zou worden vanuit een woning aan de Javastraat. Op maandag 4 juli ontving de politie hierover een tweede melding. Vier verdachten werden aangehouden.

Naar aanleiding van deze twee meldingen stelde de politie een onderzoek naar de drugshandel in. Donderdagavond 8 september hield de politie vier verdachten aan in verband met het overtreden van de Opiumwet. Bij de aanhoudingen werden verdovende middelen aangetroffen. De verdachten werden allen geboeid (in verband met de veiligheid en om vluchten te voorkomen) en overgebracht naar het politiebureau voor verhoor. Tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt tegen het in het bezit hebben van verdovende middelen.