Gemeente Aalburg


Cursus "de nieuwe vrijwilliger"


Nieuwe vrijwilligers vinden, nieuwe mensen om actie te voeren, om de junioren te trainen, om fondsen te werven Ligt u er als bestuurder of coördinator van een (vrijwilligers)organisatie ook weleens wakker van? Dan bent u beslist niet de enige. Steeds meer organisaties merken dat vrijwilligers niet meer zo vlot binnenstromen.

De nieuwe vrijwilliger

Huidige vrijwilligers zijn anders dan vrijwilligers die vroeger actief waren. Deze oude' vrijwilligers verbonden zich aan een organisatie of vereniging, bleven jarenlang actief en deden allerlei activiteiten. Hedendaagse vrijwilligers zijn kieskeurig. Ze vragen werk dat hen aanspreekt, dat aansluit bij de eigen belangstelling of ervaring, dat uitdagingen biedt en flexibel is in te passen in hun volle agenda's.

Prisma Brabant heeft een cursus ontwikkeld dat aandacht besteedt aan het werven van vrijwilligers en aan het motiveren en stimuleren van vrijwilligers die al werkzaam zijn binnen de organisatie.

Cursus

In vijf avonden komen de volgende onderwerpen aan bod:


- inleiding nieuwe vrijwilliger en sterkte-zwakte analyse


- aandacht voor flexibel werkende vrijwilligers


- wervingsplan


- intake en selectie


- opvang en begeleiding vrijwilligers

In de cursus ligt de nadruk op het oefenen van vaardigheden die ingezet kunnen worden in de praktijk. Van de deelnemers wordt een actieve bijdrage verwacht. Minimaal 8 en maximaal 16 personen kunnen aan de cursus deelnemen. Wanneer niet alle 16 plaatsen vol zijn, is het mogelijk dat een 2e persoon van een organisatie aan de cursus deelneemt. De cursus wordt u gratis aangeboden door de gemeente Aalburg.

Doelgroep

De cursus is bedoeld voor coördinatoren (professionals en vrijwilligers), bestuursleden en anderen die zich binnen de organisatie bezighouden met vinden en binden van vrijwilligers.

Wanneer?

De cursus wordt gegeven op maandag 24 oktober, 31 oktober, 7 november,
14 november en 28 november. Telkens van 19.30- 22.00 uur in Mfc d'Alburcht te Wijk en Aalburg.