AutoRai

Volkswagen aan kop in verkoopcijfers

(9/5/2005)
Voor het eerst sinds tijden staat Peugeot niet langer bovenaan in de lijst van meest verkochte autoâs. Volkswagen gaat voor de periode januari-augustus 2005 aan kop met een kleine 32.000 die nieuw op kenteken zijn verkocht. Met dank aan de nieuwe Passat. Volkswagen verkocht in augustus 3.435 nieuwe autoâs. Daarmee liet het Peugeot met 1.039 autoâs achter zich. Een andere opvallende verandering in de lijsten van de maand augustus is de tweede plaats van Opel, dat 3.242 autoâs verkocht. Bekeken over de hele periode januari-augustus stond dat merk vorig jaar nog op de eerste plaats, nu zakte het naar de derde plaats overall.

Alles bij elkaar is er een aardige wisseling van de wacht te zien in de totaalscore van 2005. Volkswagen staat dus op een met 31.624 verkopen, gevolgd door Peugeot en daarna Opel.

Volkswagen heeft zijn verkoopsuccessen dit jaar bijna zeker te danken aan de nieuwe Passat, die inmiddels alweer een paar maanden leverbaar is. Bij Peugeot doet de 407 het goed. De meeste successen worden in het zakelijke segment behaald.