MINEZ: Persuitnodiging

Ministerie ez

http://www.minez.nl

Ministerie van Economische Zaken
Persuitnodiging
29 augustus 2005

Meer dan 1,5 miljoen Nederlanders kunnen niet of nauwelijks lezen en schrijven. Voor het bedrijfsleven is dat een drama: 1 op de 15 werknemers heeft onvoldoende basisvaardigheden. Daarmee gaat veel creativiteit en arbeidsproductiviteit verloren. Uit een onderzoek van het Department for Education and Skills uit Engeland (2004) is geschat dat een bedrijf met 1000 werknemers of meer, 500.000 pond verliest als gevolg van lagere productiviteit door lage basisvaardigheden van werknemers. Voor deze mensen wordt het steeds moeilijker om volwaardig deel te nemen aan onze kenniseconomie en informatiemaatschappij.

Het Kabinet heeft stevige ambities op het gebied van de kenniseconomie, concurrentiekracht en innovatie. Om die te realiseren zijn goede lees-, schrijf- én ICT-vaardigheden noodzakelijk. Waar die ontbreken, vormen ze een grote kostenpost voor de individuele werknemer en consument, voor het bedrijfsleven en uiteindelijk voor onze economie als geheel. Daarom is het van groot belang dat het bedrijfsleven een effectieve aanpak ontwikkelt van de laaggeletterdheid in de eigen gelederen.

Hierover organiseert het ministerie van Economische Zaken samen met de Stichting Lezen & Schrijven de conferentie Lezen, schrijven en groeien -Kenniseconomie, ICT en Alfabetisering. De conferentie vindt plaats op maandagmiddag 5 september in de Malietoren te Den Haag. Vertegenwoordigers van de pers zijn van harte uitgenodigd.

Nederlandse bedrijven hebben veel te winnen bij een structurele aanpak van laaggeletterdheid. Om hen daarbij op weg te helpen heeft Stichting Lezen & Schrijven het startpakket Taalkracht voor bedrijven ontwikkeld. Op de conferentie wordt het eerste exemplaar hiervan uitgereikt. Taalkracht bevat een praktische handleiding met een stap voor stap aanpak van laaggeletterdheid, voorbeelden en handige adressen. Ook bevat het pakket een DVD met interviews waarin directeuren vertellen over hun betrokkenheid en ervaringen met de aanpak van laaggeletterdheid.

Programma:
13.00 uur ontvangst
Opening door minister Brinkhorst van Economische Zaken
De gevolgen van laaggeletterdheid voor economie en maatschappij door Henriëtte Maassen van den Brink, hoogleraar empirische arbeidseconomie UvA Zelfsturendheid als voorwaarde voor de kenniseconomie, Jan Bommerez, Auteur van FLOW en de Kunst van het Zakendoen.
Ervaringen bij BP, Mike Sharrock , Country President BP Nederland Paneldiscussie
Het belang van toegankelijke websites voor de economie, Gerlach Cerfontaine, Lid Taskforce Handicap en Samenleving
Praktijkverhaal van een ervaringsdeskundige, Ambassadeur alfabetisering, Stichting ABC Ervaringen bij IBM, Peter Mous, Directeur IBM Nederland Paneldiscussie
Uitreiking Taalkracht voor bedrijven een startpakket om alfabetisering aan te pakken. De Secretaris van Stichting Lezen & Schrijven reikt het pakket uit aan Bernard Wientjes, Voorzitter VNO-NCW.

Belangstellenden van de pers kunnen zich aanmelden bij Judith Thompson, c.j.thompson-sepmeijer@minez.nl, 070-3796174