ERNST & YOUNG: finalisten Entrepreneur of the Year bekend
27.06.2005 / 12:00 / Rubriek: Economie / Organisatie: Ernst and young
Twaalf finalisten Entrepreneur of the
Year 2005 competitie bekendgemaakt
ROTTERDAM, 27 JUNI 2005 - De jury van de Entrepreneur of the Year 2005 competitie heeft afgelopen vrijdag de negen finalisten voor de titel Entrepreneur of the Year 2005, verdeeld over drie categorieën, bekendgemaakt. Daarnaast selecteerde de veertien-koppige jury onder leiding van prof. Dr. Karel Samsom (Universiteit Nyenrode) ook drie finalisten voor de titel Emerging Entrepreneur of the Year 2005.
Na verschillende selectierondes presenteerden alle genomineerde ondernemers zichzelf ten overstaan van de jury in het kasteel van Universiteit Nyenrode. Na uitvoerig juryberaad werden de negen finalisten benoemd voor de titel Entrepreneur of the Year 2005 en de drie finalisten voor de titel Emerging Entrepreneur of the Year 2005:
Finalisten categorie Manufacturing
- Cees Dekker, Dekker Chrysanten BV, Hensbroek (NH)
- Jean Madern, Madern Graveerindustrie en Gereedschapfabriek BV, Vlaardingen
- Guido & Jan Scholtens, Scholtens Groep BV, Andijk (NH)
Finalisten categorie Services
- Joris de Caluwé, Ciparo BV, Rotterdam
- Cees Welten, De Welten Groep BV, Vessem (Br)
- Wybren van Haga, Take Good Care Holding BV, Haarlem
Finalisten categorie TCE (Technology, Communications & Entertainment)
- Bas van Eijk, H.I.G. Beheer BV, Reeuwijk
- Floris Alkemade, MarketXS.com BV, Schiphol Oost
- Loek van de Loo, Vacanceselect.nl BV, Alkmaar
Finalisten Emerging Entrepreneur of the Year 2005
- Willem Verloop, B-Street BV, Nieuwegein
- Inez van Oord, Happinez Magazines VOF, Eemnes
- Herbert Sonder, Sonder Machinefabriek, Borne (Ov)
Op 1 oktober aanstaande worden, tijdens een galafinale in het Kurhaus in Scheveningen de winnaars in de verschillende categorieën bekendgemaakt en wordt de ondernemer gekozen die zich 'Entrepreneur of the Year 2005' mag noemen.
Het Entrepreneur of the Year-programma is een initiatief van Ernst & Young en wordt in nauwe samenwerking met Fortis Bank en Tiscali georganiseerd. De competitie, waarbij succesvolle ondernemers centraal staan, voorziet in uitgebreide analyse- en selectieronden, een jurydag op het kasteel van Universiteit Nyenrode met als afsluiting een galafinale op 1 oktober 2005 in Scheveningen. De Nederlandse winnaar is automatisch genomineerd voor de wereldwijde competitie, de World Entrepreneur of the Year. Het Ministerie van Economische Zaken, Universiteit Nyenrode, de Nederlandse Vereniging van Participatiemaatschappijen, VNO-NCW, Management Team, Jaguar Nederland en Steigenberger Kurhaus Hotel ondersteunen de prijs.
Noot aan de redactie :
Voor een nadere toelichting kunt u contact opnemen met de programmamanager van de Entrepreneur of the Year competitie, Cees Siermann van Ernst & Young, op tel. +31 6 21 25 10 34. Meer informatie over Entrepreneur of the Year en de finalisten is te vinden op www.eoy.nl