Gemeente Leeuwarden

Froskepolle Froskepolle

Froskepôlle

Bron: Gemeente Leeuwarden (10-05-2005) Op de Froskepôlle is vermaak voor jong en oud zoals activiteiten van de scoutinggroep, boogschieten, stevig wandelen, roeien en rondleidingen. Verder geeft Aqua Zoo informatie over dieren en u kunt er genieten van honden-, schapen- en eendendemonstraties. Excursies IVN
Hoe goed kent u de Froskepôlle? Op 29 mei krijgt u de kans om dit te testen. Het IVN, Vereniging voor Natuur en Milieu-educatie, zal voor u een rondleiding verzorgen over het wijd gestrekte park ten zuiden van Leeuwarden. Neem deel aan de rondleiding en laat u verrassen door de geheimen van de Froskepôlle.
Om optimaal te kunnen genieten van de rondleiding, worden de groepen klein gehouden. Voor deelname kunt u zich opgeven via telefoonnummer 058 266 13 87 of 058 267 34 97.

Open dag molen
Het is een stevige wandeling naar de molen in de Froskepôlle, maar dan ziet u ook wat! Terwijl u onderweg kunt genieten van de prachtige omgeving, draait de molen op volle toeren. Eenmaal daar, kunt u een kijkje nemen in de molen zelf.

Open dag LRV Wetterwille
De Leeuwarder roeivereniging ligt aan het water bij de Froskepôlle. Behalve voor informatie over roeien in Leeuwarden kunt u er ook terecht voor een verfrissend drankje. Meer informatie over de LRV Wetterwille vindt u op www.lrvwetterwille.nl.

Beestenboelkar van Aqua College
Leer nieuwe dingen over dieren uit de natuur! Het Aqua College, een samenwerking tussen Aqua Zoo en het Van Hall Instituut, heeft de Beestenboelkar ontwikkeld. De kar is gevuld met een verzameling van allerlei attributen afkomstig van dieren zoals schedels, eieren en geweien. En alles mag aangeraakt worden! Studenten van het Van Hall Instituut vertellen leuke wetenswaardigheden en beantwoorden al uw vragen.
De Beestenboelkar staat bij de ingang van de Froskepôlle vanaf 13.00 uur. Voor meer informatie over Aqua Zoo, het Zoo College en de Beestenboelkar kunt u terecht op www.aquazoo.nl.

Sportief wandelen
Johan Ijsselmuiden organiseert op de Froskepôlle de energieke activiteit `sportief wandelen'. Een uur lang wordt er stevig gewandeld met tussentijdse oefeningen. Met name voor 55-plussers en mensen die revalideren van een blessure is dit behalve een gezonde ook een enorm leuke bezigheid. Dus trek uw trainingspak en sportschoenen aan en doe mee! Twee wandeltochten worden gehouden, van 14.00 uur tot 15.00 uur en de tweede van 16.00 uur tot 17.00 uur. Vertrekpunt is het informatiehuisje op de Froskepôlle. Deze vindt bij u direct bij de ingang van het park waar de Beestenboelkar ook zal staan.

Activiteiten van Waterscouting Duco van Martena Voor een fantastische middag boordevol leuke scoutingactiviteiten moet je vanaf 13.00 uur bij Waterscouting Duco van Martena zijn. Vanaf 13.00 uur begint de waterscoutinggroep met vlotten bouwen. Iedereen met minimaal zwemdiploma A mag meedoen! Vervolgens wordt het douanespel gespeeld op de Froskepôlle. Ten slotte wordt er op een open vuur brood gebakken dat je zelf kan opeten! Iedereen, jong en oud, mag mee doen aan deze middag! Voor meer informatie over Waterscouting Duco van Martena kun je terecht op www.scoutduca.tk.

Boogschieten
Heeft u altijd al eens willen boogschieten? Handboogschietvereniging Zwaagwesteinde maakt dit mogelijk! Op de Froskepôlle kunt u vanaf 13.00 uur een poging wagen tegen een kleine vergoeding. Voor meer informatie over handboogschieten kunt u terecht op www.fierljeppen.nl.

Honden-, eenden- en schaapdemonstraties Schaap en Co vermaakt u op de Froskepôlle met verschillende demonstraties. Verbaas uzelf over de intelligentie van de honden, eenden en schapen die op grote afstand commando's uitvoeren. De aanwezige lammetjes zorgen voor een grote aaibaarheidsfactor voor jong en oud. Vanaf 13.00 worden er doorlopend demonstraties gehouden. Kijk voor meer informatie op www.schaapstil.nl.