Gemeente Capelle a/d IJssel

KUNSTCARROUSEL. Kunst en cultuur voor senioren

Het logo van de Kunst carrousel

Op 26 mei 2005 gaat tijdens de Seniorenbeurs in het Isala Theater in Capelle aan den IJssel het interlokale seniorenproject KUNSTCARROUSEL van start. Het project loopt tot het slotfeest op 16 december 2005 en biedt activiteiten op het gebied van muziek, theater, literatuur, cultureel erfgoed, dans, beeldende kunst en audiovisuele kunst. Dit project is tot stand gekomen met financiële middelen van de provincie Zuid-Holland en de gemeente Capelle aan den IJssel. De gemeenten Capelle aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel en de provincie werken in de KUNSTCARROUSEL nauw samen. Eindverantwoordelijk is de stichting De Cultuurpromenade.

KUNSTCARROUSEL is een project voor álle inwoners van Capelle en Krimpen aan den IJssel, die ouder zijn dan 50 jaar. Het is de bedoeling dat tijdens de activiteiten bewoners uit alle rangen en standen van Krimpen en Capelle elkaar ontmoeten en zich meer betrokken gaan voelen bij hun omgeving. Andere doelen van KUNSTCARROUSEL zijn het bevorderen van de samenhang in de regio en het stimuleren van de deelname aan cultuur door senioren. De activiteiten vinden meestal overdag plaats, soms ook s avonds. Sommige activiteiten zijn eenmalig, andere kort- en weer andere langlopend. Als mensen zelf geen vervoer hebben dan kan de organisatie daar voor zorgen.

Kom naar de opening

Alle Capelse, maar ook Krimpense senioren worden van harte uitgenodigd om op 26 mei naar de Seniorenbeurs in het Isala Theater te komen, waar de presentatie van het project en de bijbehorende brochure plaatsvindt. Wie wil, kan ter plaatse inschrijven voor activiteiten. Wie op 26 mei verhinderd is, heeft nog een kans: op 27 mei wordt in Krimpen een feestelijke en met cultuur aangeklede lunch voor senioren georganiseerd. Daar wordt het project en de brochure opnieuw gepresenteerd. Meer informatie over de opening. Reserveer de 26^e of 27^e mei alvast in uw agenda!

Na 26 en 27 mei is de brochure verkrijgbaar bij alle meewerkende culturele en welzijnsorganisaties, het CIC in de bibliotheek van Capelle aan het Stadsplein en het Informatiecentrum in het Capelse gemeentehuis. In Krimpen vindt u deze brochure bij de muziekschool, de bibliotheek, het Streekmuseum, het Meldpunt en in de hal van het gemeentehuis.