Socialistische Partij

Weer Onur-Air uit Europa

17-05-2005 * Na tal van incidenten is het Onur-Air verboden in Nederland te landen. Informatie van de Nederlandse luchtvaartinspectie was ook voor Duitsland, Frankrijk, Oostenrijk en Zwitserland reden het luchtruim voor deze prijsvechter te sluiten. België onthaalt Onur echter gastvrij. Volgens SP Europarlementariër een onaanvaardbare situatie. Hij vraagt de Europese Commissie vandaag om maatregelen.

Meijer: `Het wekt toch verbazing dat je met Onur-Air om goede reden niet meer naar Nederland mag vliegen, maar voor hetzelfde geldt wél naar Brussel kunt? Voor passagiers wordt het zo wel heel onduidelijk. Mij lijkt dat de onveiligheid van Onur-Air in het Belgische luchtruim niet anders is dan boven Nederland'.

Volgens de Joint Aviation Authorities laten inspecties bij vliegtuigen van dit soort prijsvechters steeds vaker en steeds meer problemen zien.

Naar aanleiding van het vliegtuigongeluk begin januari 2004, toen een vlucht met Franse passagiers van Flash Airlines in de Rode Zee stortte, zijn door de Europese Commissie maatregelen ter verbetering van de veiligheid aangekondigd. Deze laten echter nog op zich wachten. Erik Meijer: `Maar ik kan me voorstellen dat we, om te verhinderen dat dergelijke ondernemingen in de eerstkomende tijd in staat zijn om hun onveilige activiteiten nog voort te zetten, zonodig vrijwillige tijdelijke afspraken maken tussen alle EU-lidstaten om vliegtuigen te weren die door een andere lidstaat om veiligheidsredenen zijn uitgesloten. Dat l ijkt me wel zo veilig en ook duidelijker voor de passagiers'.