Gemeente Den Haag

mei 2005
Geallieerde legervoertuigen op 5 mei door Den Haag (3 mei)

Keep them Rolling organiseert op de Nationale Bevrijdingsdag 5 mei `s avonds een intocht met geallieerde legervoertuigen in Den Haag. De colonne, die bestaat uit meer dan 50 daadwerkelijk bij de Bevrijding gebruikte voertuigen, volgt de route, die de Prinses Irene Brigade op 8 mei 1945 in Den Haag heeft afgelegd.
Deze "West Holland Liberation Tour" zal na een optocht in Leidschendam om ongeveer 19.00 uur Den Haag via Mariahoeve binnenrijden en om ongeveer 19.45 uur in de binnenstad arriveren.

De route, die zal worden afgelegd loopt onder meer via de Bezuidenhoutseweg , Laan van Nieuw Oost Indië, Juliana van Stolberglaan, Prins Bernhard Viaduct, Spui, Hofweg, Buitenhof, rond het oude Stadhuis aan de Groenmarkt en de
Grote Kerk, Lange Vijverberg, Lange Houtstraat naar het Plein. Vanaf het Buitenhof wordt de colonne voorafgegaan door de Harmonie Sint Cecilia uit Loosduinen.
Op het Plein zijn de voertuigen, waaronder jeeps, Harleys, GMC`s en zelfs een tweetal stukken rijdend geschut te bezichtigen.