Gemeente Dongen


Okergele druppels op het wegdek 04-05-2005
Markeringen brandkranen in buitengebied
Binnenkort kunt u op het wegdek in het buitengebied okergele druppels aantreffen. Er is dan geen uitslover of grappenmaker met een bus verf in de weer geweest. De druppels worden op het wegdek aangebracht om de brandweer alert te maken waar zich een brandkraan bevindt. Bluswater in het buitengebied ligt niet voor het grijpen. Door het aanbrengen van de druppels weet de brandweer direct waar de aansluiting zit. Op die manier wordt er in geval van een brand kostbare tijd gewonnen, omdat de brandweerlieden niet meer naar de brandkraan hoeven te zoeken.

De brandkranen in het buitengebied liggen vaak in de begroeide wegberm. Vaak zijn de kranen met onkruid en gras overgroeid. Het kost dan redelijk veel tijd om een brandkraan precies te lokaliseren. In het brandkranenboek, dat in elk brandweervoertuig aanwezig is, is de plaats van de brandkraan zo goed mogelijk aangegeven. Maar door de schaal van de tekeningen is dit niet meer dan een aanduiding waar de kraan ongeveer ligt. Om te voorkomen dat bij een uitruk in het buitengebied eerst één of twee meter berm omgespit moet worden, wordt de locatie van de kraan nu dus duidelijk aangegeven.

Druppel
De druppel komt midden op de rijstrook, zodat de druppel niet te veel aan slijtage onderhevig is. De kleur van de druppel is dus okergeel. De punt van de druppel wijst met de punt naar de plaats waar zich de brandkraan bevindt. De afwijkende vorm en kleur is van belang, omdat deze niet strijdig mag zijn met de Richtlijnen bebakening en markering van wegen die het Ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft uitgevaardigd. Omdat het om een service verlenende wegmarkering gaat, mag de druppel geplaatst worden.