18:27 14-APR-05
loc.: WORMER, RIGASTRAAT
Aanhouding doorrijder onder invloed
Een 51-jarige man uit Wormer moest in een bocht uitwijken voor een fietser en reed tegen een in de middenberm geplaatste dwangpijl. Hierna reed de man door zonder zijn identiteit bekend te maken.
Om 19:00 uur werd de man aangehouden en bleek dat hij onder invloed van alcohol was. Aan het bureau blies hij 485 ugl.
20:12 14-APR-05
loc.: EDAM, KEETZIJDE
Aanhouding na diefstal uit kleedkamer
Bij de voetbalvereniging EVC had men en aantal jongeren aangehouden die verdacht werden van diefstal uit een kleedkamer. Drie jongeren overgenomen en overgebracht naar het bureau. Daar bleek dat een van hen, een 13-jarige jongen uit Edam, vanuit een kleedkamer een portemonnee had weggenomen. Deze was inmiddels alweer bij de eigenaar terug. De jeugdige verdachte wacht een HALT straf en werd na verhoor opgehaald door zijn ouders.
19:10 14-APR-05
loc.: ZUIDOOSTBEEMSTER, RIJKSWEG A7
Aanrijding onder invloed
Een 38-jarige man uit Nibbixwoud reed over de afrit van de A7 en zag te laat dat zijn voorganger, een 51-jarige man uit Zuidoostbeemster in een personenauto, afremde. Hij reed hierna tegen de achterzijde van het voertuig. De man uit Nibbixwoud bleek onder invloed te zijn. Hij werd aangehouden en blies aan het bureau 795 ugl. Naast een proces-verbaal en een rijverbod kon hij zijn rijbewijs inleveren.
Omstreeks 22.30 uur zagen collega's de auto als sleep rijden met de verdachte achter het stuur. De man werd opnieuw aangehouden voor het rijden tijdens een rijverbod. Na verhoor kon de man weer naar huis.
00:29 15-APR-05
loc.: ZAANDAM, NOORDERVEN
Diefstal uit school
Een beveiligingsmedewerker ontdekte na een alarmmelding een inbraak in school De Gouw. Men was binnengekomen door een ruit te vernielen. Binnen werd veel rotzooi gemaakt en vanuit een kast werd vermoedelijk een aantal laptops weggenomen.
04:50 15-APR-05
loc.: OOSTZAAN, RIJKSWEG A8
Rijbewijs kwijt na snelheidsovertreding
Een 40-jarige man uit Hoogwoud reed in zijn voertuig richting Amsterdam met een snelheid van 164 km/u. De man kreeg een proces-verbaal en moest zijn rijbewijs inleveren.
06:10 15-APR-05
loc.: KOOG AAN DE ZAAN, JAN BESTEVAERSTRAAT
Daar collega's vermoedden dat er zich in een woning een hennepplantage bevond werd een onderzoek ingesteld. Nadat de bewoner (46) de deur had geopend roken de collega's een sterke henneplucht. Op de eerste etage werden nog vijf personen aangetroffen. Vier van hen waren planten aan het "toppen". Alle aanwezigen aangehouden, t.w. de bewoner, vier Zaandammers van 34, 35, 36 en 37 jaar en een 37-jarige man uit Krommenie. Zij werden overgebracht naar het bureau en ingesloten.
In een van de kamers op de eerste verdieping werden ruim 200 planten aangetroffen. De bewoner had de kwekerij zelf aangeschaft en geïnstalleerd. De benodigde stroom werd illegaal afgetapt.
Een onderzoek is inmiddels gestart.
---- --
Politie Zaanstreek-waterland