Groep Colruyt

13/04/2005

NIEUW: Colruyt biedt bijkomende kwaliteitsgaranties voor charcuterie

Sinds meer dan 20 jaar is Colruyt pionier op het vlak van de kwaliteit van vlees, door garanties te bieden die verder gaan dan wat de wet voorschrijft.

Vandaag gaat Colruyt nog een stap verder in dit engagement door bijkomende garanties te bieden voor charcuterie. Vanaf nu geniet de Colruyt-charcuterie dezelfde kwaliteitsgaranties als al het overige Colruyt-vlees (rund, kalf, varken en gevogelte).


1. Het Colruyt-circuit: 100 % gecontroleerd

De Colruyt-charcuterie, verkocht in de Colruyt-beenhouwerijen of voorverpakt, is uitsluitend afkomstig uit ons eigen circuit voor vleesproductie.

Voordeel: Volledige controle en certificatie van de ketting, vanaf de voeding die de dieren
krijgen tot en met de productie van de charcuterie. Op die manier zijn we zeker dat bij
het bereiden van de charcuterie enkel vlees gebruikt wordt van dieren die voor ons
gekweekt werden volgens onze lastenboeken.

Alle charcuterie die we zelf bereiden in onze centrale vleesateliers beantwoordde al aan die criteria.

Vanaf nu werken zelfs de externe producenten die charcuterie voor Colruyt bereiden uitsluitend met gecertificeerd Colruyt-vlees, met een strikt gecontroleerde oorsprong. Op basis van dat vlees en volgens onze eigen recepturen produceren ze, speciaal voor Colruyt, de charcuterie die wij bestellen.

Op die manier beantwoordt de charcuterie die voor Colruyt door externen bereid wordt perfect aan onze kwaliteitseisen.


2. Zeer strikte kwaliteitsgaranties

Alle Colruyt-vlees - en dus ook dat gebruikt voor de bereiding van onze charcuterie - is afkomstig van dieren die gekweekt werden volgens onze strenge lastenboeken. Die garanderen namelijk:


- Geen gebruik van antibiotica
Een totaal verbod op antibiotica bij de kweek van de dieren, noch preventief, noch als groeibevorderaar. Zelfs de wettelijk toegestane antibiotica zijn bij ons verboden.


- Geen gebruik van kalmeermiddelen
Voor het varkensvlees verbiedt ons lastenboek de toediening van kalmeermiddelen (alhoewel dit wettelijk toegestaan is).


- Voeder vrij van dierlijk meel en gerecycleerde vetten

De dierenvoeding is gegarandeerd vrij van dierlijke melen, vismeel, gerecycleerde vetten en dierlijke vetten. Enkel de kalveren krijgen in hun voeding dierlijke vetten, in de vorm van melk, toegediend.


3. Certificatie door een onafhankelijk organisme

Deze nieuwe kwaliteitsgaranties voor charcuterie worden gecertificeerd door Quality Control, een onafhankelijk organisme voor kwaliteitscontrole.

Voor meer info:
Surf naar www.colruyt.be (Winkelen bij Colruyt > Kwaliteit > Garanties Vlees) of bel naar:

Jean-Pierre Roelands
Commercieel directeur
02 360 10 40