Openbare Bibliotheek Oss

Persbericht, maart 2005

NATUURLIJK TUINIEREN::

LEZING IN BIBLIOTHEEK ZEELAND

Op maandag 11 april zal er in de bibliotheek Zeeland een diapresentatie gehouden worden over de mogelijkheden om een natuurvriendelijke tuin te realiseren. De lezing wordt gegeven door Frans Hoefnagels uit Asten en begint om 20 .00uur.Toegangskaarten kosten 2,50 en zijn verkrijgbaar in de Bibliotheek Zeeland, Kerkstraat 54 of te reserveren via telefoonnummer 0486-451244 en via e-mail contact@bibliotheekzeeland.nl.

De avond maakt deel uit van de serie BLIKOPENER waarin bibliotheken uit het Maasland gezamenlijk hun lezingen presenteren.

Frans Hoefnagels is van beroep grafisch leermeester. Zijn grote passie is de natuur.

Als voorzitter van de Groei en Bloei vaste plantengroep Asten-Someren en docent bij het IVN, Instituut voor Natuur- en Milieu-educatie, mag hij zich ook een ware deskundige noemen.

De heer Hoefnagels is freelance fotograaf en spreker bij diverse diapresentaties van de IVN groep Asten-Someren. In zijn vrije tijd is hij verbonden aan de tuinen van het Natuurhistorisch Museum De Peel in Asten, onder andere als museumimker.

In de diapresentatie staan de leefmogelijkheden van zowel mens, plant als dier voorop. Centraal staan de vragen: kan dit natuurlijker, of anders gezegd: valt hierin te leven.

Er wordt ingegaan op verschillende onderwerpen, bijvoorbeeld wat willen we graag voor leven in een tuin. Welke mogelijkheden zijn er met betrekking tot water in de tuin zoals vijvers, natuurlijke beekloopjes en regentonnen. Ook gaat Frans Hoefnagels nader in op bestratingen en paden van klinkers, kinderkoppen en houtsnipperpaden en geeft hij uitleg over schuil- en nestgelegenheden, bijvoorbeeld hagen, nestkasten en insectenhotels.

Tenslotte brengt hij ook moestuinen, kruidentuinen en kindvriendelijke tuinen onder de aandacht. Natuurlijk is Frans Hoefnagels ook bereid om vragen over natuurlijk tuinieren te beantwoorden.

Einde persbericht

Meer info via http://home.hetnet.nl/~hoefnagels-frans/