Ingezonden persbericht


MOTORRIJDERS ACTIE GROEP - belangenvereniging voor motorrijders

Persbericht 8 maart 2005

Strijd voor motorvriendelijke geleiderails gaat door

De motorvriendelijke geleiderail is ook in 2005 het belangrijkste onderwerp waar de Motorrijders Actie Groep (MAG), dé belangenvereniging voor motorrijders, zich mee bezighoudt. Na de eerste successen in de provincie Utrecht waarin in 2003 en 2004 alle door de MAG en de provincie aangewezen gevaarlijke locaties voorzien werden van de motorvriendelijke variant op de standaard geleiderail, zijn in 2005 andere provincies aan de beurt.

In Overijssel is samen met de provincie al een schouw gehouden waarbij de motorvriendelijkheid van de inrichting van de provinciale wegen door de MAG beoordeeld is. In Zeeland heeft de MAG op eigen initiatief een inventarisatie uitgevoerd. Met deze inventarisaties gaat de MAG in overleg met de verantwoordelijke wegbeheerders. De MAG hoopt dat er met de provincies op een constructieve manier kan worden samengewerkt in het streven naar een motorvriendelijke inrichting van de provinciale wegen.

Behalve met motorvriendelijke geleiderails houdt de MAG zich al sinds 1988 op tal van andere gebieden bezig met het behartigen van de belangen van motorrijders. In de afgelopen jaren is de MAG daarmee niet alleen voor veel motorrijders en motorclubs maar ook voor de politiek boegbeeld en spreekbuis geworden van motorrijders in Nederland. Deze belangenbehartiging gebeurt op lokaal, provinciaal en landelijk niveau. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een onderzoek naar de gevaren van diesel op de weg, reacties op wetsvoorstellen over onder meer tolheffing en rekeningrijden, protesten tegen rekeningrijden voor motorrijders en voorlichting aan automobilisten en motorrijders over filerijden. Ook buiten de landsgrenzen wordt er gestreden voor motorrijdersbelangen: de MAG is actief lid van de Federation of European Motorcyclists Associations (FEMA). Echte motorrijders zijn lid van de MAG!

*******************************************