Persberichten 01/09 middag

Regio 01-09-2004

Voorschoten Controle gebruik veiligheidsgordel Dinsdag 31 augustus hield de politie op de Van Beethovenlaan een controle op het gebruik van de veiligheidsgordel. Tussen 08.30 en 11.30 uur werd er gecontroleerd. De politie deelde 58 keer een bekeuring van 45,00 uit voor het niet dragen van de gordel. De politie controleert streng op het dragen van de gordel, omdat een autogordel bij een ongeval levensreddend en letselbesparend werkt. Het risico van een dodelijk ongeval is zonder gordel bijna de helft groter dan met gordel.

Gouderak Aanrijding Op de kruising Dorpsstraat met de Essendreef ontstond op woensdag 1 september rond 09.00 uur een aanrijding tussen een landbouwtractor bestuurd door een 25-jarige man uit Cabauw en een 18-jarige bromfietser uit Ouderkerk aan den IJssel. De tractorbestuurder verleende bij het linksafslaan geen voorrang aan het uit tegengestelde richting naderende meisje. De Ouderkerkse werd overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam maar kon in de loop van de dag weer naar huis. Zij hield gekneusde heupen, een wond aan het been en vermoedelijk gescheurde kniebanden over aan de aanrijding.

Nieuwkoop Aanrijding Op de kruising Stortebekerstraat met de Kennedylaan ontstond op woensdag 1 september rond 13.10 een aanrijding tussen een auto bestuurd door een 26-jarige man uit Nieuwkoop en een 67-jarige vrouw uit Nieuwkoop. De vrouw reed op haar fiets en kreeg op de kruising geen voorrang van de automobilist die daar linksafsloeg. De vrouw is met letsel aan het been en bekken overgebracht naar het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp.