Kenniscentrum voor uiterlijke verzorging (KOC)

Tijdelijke erkenning Afro kapsalons

Veel Afro kapsalons, die tijdelijk als leerbedrijf erkend zijn, voldoen nog niet aan de diploma-eis. Deze diploma-eis is echter noodzakelijk om erkend te worden in de uiterlijke verzorgingsbranche. Per 1 september 2004 loopt de regeling voor een tijdelijke erkenning af. Omdat gebleken is dat nog niet alle bedrijven aan de norm voldoen, heeft KOC besloten om de regeling voor de tijdelijke erkenning voor Afro kapsalons te verlengen tot 31 augustus 2006.

Al weer enige jaren geleden heeft KOC een kwalificatiestructuur ontwikkeld voor de opleidingen Afro Kapper en Allround Afro Kapper. Sinds die tijd zijn Afro kapsalons, die nog niet aan de bij deze opleidingen gestelde diplomanorm voldeden, een tijdelijke erkenning van twee jaar. Via het EVC-traject (erkenning van elders verworven comptenties) kunnen de praktijkopleiders alsnog (binnen die twee jaar van de tijdelijke erkenning) via het samenstellen van een portfolio bewijzen dat zij voldoen aan de norm voor het diploma 'Afro Kapper' en/of 'Allround Afro Kapper'.

Voldoen zij niet aan deze norm, dan zijn er twee opties mogelijk. De praktijkopleider legt een examen af óf haalt een regulier kappersdiploma via scholing-op-maat. KOC heeft hiervoor afspraken gemaakt met vier ROC's: het Regiocollege Zaanstreek - Waterland in Zaandam, het Albeda College in Rotterdam, het ROC Zadkine in Rotterdam en het ROC Amsterdam.

Meer weten?
Wilt u meer weten over dit onderwerp? Neem dan contact op met uw opleidingsadviseur of bel met de afdeling Relatieservice 030 - 607 1000.