Gemeente Capelle a/d IJssel

Capelle werkt aan...

De Blinkerttunnel
Op dinsdag 31 augustus 2004 vinden de gehele dag in en rond de Blinkerttunnel werkzaamheden plaats. s Morgens kunnen voetgangers en fietsers hier enige hinder van ondervinden en s middags het autoverkeer. Tussen 12.00 en 13.00 uur wordt één rijbaan tijdelijk afgesloten (van 's-Gravenland richting Middelwatering). Tussen 15.00 en 16.00 uur is het autoverkeer geheel gestremd. Als zich geen onverwachte problemen voordoen, is het plan om de werkzaamheden precies tussen twee passages van buslijn 34 te verrichten.

Afsluiting Filomeentje Erf
Het asfalt van het Filomeentje Erf tussen de bussluis aan de Signeur Semeynsburg en het Vrouw Jacobs Erf wordt vervangen. Dit weggedeelte wordt op maandag 30 augustus 2004 afgesloten voor al het verkeer. Het Maria Danneels Erf en de Floris Burgwal zijn van één kant bereikbaar. Wanneer alles volgens de planning verloopt, wordt het Filomeentje Erf op maandagavond 6 september 2004 weer voor het verkeer opengesteld.

Afsluiting Burgemeester Bakkerlaan
Het asfalt van de Burgemeester Bakkerlaan tussen de Spoorlaan en de Burgemeester Schalijlaan wordt plaatselijk gerepareerd. Op donderdag 2 september 2004 wordt dit weggedeelte van de Burgemeester Bakkerlaan voor het verkeer vanaf de kant van de Burgemeester Schalijlaan afgesloten. Het verkeer wordt via de Burgemeester Schalijlaan en de Hoofdweg omgeleid. De Pieter Mondriaanrade blijft bereikbaar. Vanaf de kant van de Burgemeester Van Dijklaan blijft het weggedeelte open voor het verkeer. Wanneer alles volgens de planning verloopt, wordt de Burgemeester Bakkerlaan op vrijdag 3 september 2004 weer voor het verkeer opengesteld.

Afsluiting kruispunt Groenendijk met Zuiderbreedte Op dinsdag 31 augustus 2004 wordt begonnen met de reconstructie van het kruispunt Groenendijk met de Zuiderbreedte, inclusief de op- en afritten naar de dijk. Het asfalt en de fundering van de op- en afritten naar de Groenendijk worden opgebroken en afgesloten voor het doorgaande verkeer. Ook een gedeelte van het asfalt op de Groenendijk wordt opgebroken. De op- en afritten worden opgehoogd en de weg wordt weer aangelegd. Woensdag 1 september 2004 wordt de Groenendijk weer voor het doorgaande verkeer opengesteld. De op- en afritten vanaf de Zuiderbreedte blijven afgesloten. Ook de parkeerplaats naar het Hitland is niet meer bereikbaar. Wanneer alles volgens de planning verloopt, wordt in de laatste week van september het asfalt aangebracht. De Groenendijk wordt gedurende deze week weer voor het doorgaande verkeer afgesloten.

Fiets-/voetpad bij Jasmijntunnel afgesloten.
Maandag 30 augustus 2004 beginnen de werkzaamheden aan het fiets-/voetpad nabij de Jasmijntunnel. Het betreft het gedeelte vanaf de westelijke uitgang van de tunnel tot aan de Jasmijnsingel en het gedeelte naar de Capelseweg. Het bestaande fiets-/voetpad wordt opgebroken. Het pad en de groenstrook direct naast het pad wordt opgehoogd. Daarna wordt het nieuwe pad aangelegd. Het fietspad wordt weer geasfalteerd en het voetpad wordt betegeld. De verlichting langs het pad wordt vernieuwd. Tijdens de afsluiting kunnen fietsers gebruik maken van de tunnel bij de Nieuwerkerkse Tocht of oversteken op het kruispunt Bermweg/Capelseweg. Naar verwachting zijn de werkzaamheden begin o ktobergereed.