Politie Friesland

Politieberichten 2/8 (07.00 uur t/m 15.00 uur)

Fryslân 02-08-2004 - Voor meerdere informatie kunt u op werkdagen tussen 07.00 uur en 15.00 uur contact openmen met bureau Communicatie. tel: 0900 8844

Leeuwarden: winkeldief aangehouden
Maandag 08.35 uur werd een 37-jarige inwoner van Arnhem aangehouden voor winkeldiefstal. Hij had in een boekenzaak aan de Stationsweg een boek weggenomen. De bedrijfsleider ging onmiddellijk achter de dader aan en hield de verdachte aan en gaf deze vervolgens over aan de politie.

Zwaagwesteinde: inbraak bedrijf
Tussen zaterdag 17.00 uur en maandag 08.00 uur werd ingebroken in een magazijn van een bedrijf aan de Tolweg. Via het vernielen van een raam aan de voorzijde van het magazijn is men binnen gekomen. Het hele magazijn is doorzocht. In het magazijn zijn een drietal autos verplaats en zo kon men een vrachtauto volladen met nieuwe inbouw keukenapparatuur. Hierna heeft mnen de roldeur geopend en kon men wegrijden. Wat exact vernist wordt is nog niet bekend, maar het loopt in de duizenden Euros. Aangifte werd gedaan door een 66-jarige inwoner van Drogeham.

Drachten: rijden onder invloed
Maandag omstreeks 11.08 uur werd op de Stationsweg een 28-jarige automobilist uit Marssum gecontroleerd. Hij had gedronken en op het bureau blies hij 425 ug/l, goed voor een rijverbod van 4 uur.