Bromfietsproject 'Effe Chillen'

poster van bromfietsproject Effe Chillen Eindhoven 01-07-2004 - Confronterende videoclips in kijkbox als verrassingselement

Het gloednieuwe bromfietsproject Effe Chillen daagt jongeren uit na te denken over het eigen (bromfiets)gedrag in het verkeer en geeft hen inzicht over oorzaak en gevolg van onverantwoord verkeersgedrag. Het is ontwikkeld door Politie Brabant Zuid-Oost, het Samenwerkingsverband Regio Eindhoven (SRE) en het Provinciaal Orgaan Verkeersveiligheid (POV).

Effe Chillen gaat verder dan veel andere bromfietsprojecten omdat het meerdere themas, gevaarzettingen behandelt dan alleen maar de bromfietshelm. Zo komen onderwerpen als verlichting, opvoeren brommer, gedrag, drugs en alcohol ook aan bod. Ter ondersteuning van de docent is er een lespakket samengesteld, voorzien van confronterend en minder confronterend videomateriaal.

Kijkbox
Het meest in het oog springende onderdeel van dit project is een kijkbox die op tournee gaat langs scholen uit het voortgezet onderwijs. De met graffiti bespoten container is voorzien van een aantal kijkgleuven die zicht geven op een vijftal videoclips. Zonder vooraankondiging aan de leerlingen wordt de kijkbox, als blikvanger, een week lang in de aula van een school geplaatst.

Infopakket
Een informatiepakket over het bromfietsproject is aan te vragen via Bureau 4-kant Educatieve Projecten, tel: 040 2 12 36 92.