Ingezonden persbericht


STUDIO NMO, DONDERDAG 1 JULI TUSSEN 20.00 EN 21.00 OP 747AM

Democratie & Islam in Irak

Twee dagen eerder dan gepland behoort Irak weer aan de Irakezen toe. De machtsoverdracht van Paul Bremer aan de interim-regering van Alawi is een feit en daarmee ligt de weg open naar de eerste echte democratie van het Midden-Oosten.

Opvallend is dat in het seculiere Irak religieuze fracties en partijen een steeds grotere rol beginnen te spelen. In maart wisten zij de Islam al aan de nieuwe grondwet toe te voegen, bij vrije algemene verkiezingen zouden ze een goede kans maken de macht te grijpen.

Zijn deze factoren een belemmering in het kweken van een gezond politiek klimaat of vormen ze de basis voor een nieuwe Arabische en Islamitische democratie? Hoe levensvatbaar is een opgelegde democratie eigenlijk?

Bijdrages vanuit Irak van Jo van der Spek en Mariwan Kani.

In de studio commentaar van Maurits Berger (Clingendael) en Farah Karimi (Groen Links).



Ingezonden persbericht