Ingezonden persbericht


Van: Peter van de Noort - Aviodrome Verzonden: woensdag 16 juni 2004 18:32
Onderwerp: Bericht van de Aviodrome betr. opheffing embargo foto's 'Connie'.

Geachte redacteur,

Vandaag hebben wij besloten het embargo op foto's, van de Lockheed Constellation (de 'Connie') van de Aviodrome in haar nieuwe kleuren, op te heffen. Foto's die u eventueel heeft gemaakt tijdens de restauratie, het spuiten, het proefdraaien en het taxiën op Schiphol-Oost mogen dus met onmiddellijke ingang worden gepubliceerd.

Het afgelopen jaar hebben wij u gevraagd geen actueel fotomateriaal van de 'Connie' te publiceren, indien u daarover zou (komen te) beschikken. Reden daarvan was dat we de Connie allereerst wilden dopen en in haar nieuwe kleuren wilden presenteren aan al die duizenden (!) particulieren (en tientallen bedrijven) die ervoor hebben gezorgd dat dit historische viermotorige passagiersvliegtuig uit 1947 voor ons land kon worden behouden. Alleen indien de aankoop van zo'n kostbaar cultuurhistorisch object nu en in de toekomst door een breed Nederlands publiek wordt gedragen, is het mogelijk om zo'n bijzondere aankoop te realiseren. Vandaar deze voorkeursbehandeling voor de groep particuliere en zakelijke 'financieel betrokkenen'. Vanzelfsprekend was (en is) het de bedoeling dat het markante vliegtuig als een bijzonder stuk cultureel erfgoed na haar doop voor iedereen bereikbaar zou zijn.

Het Nationaal Luchtvaart-Themapark Aviodrome op de Luchthaven Lelystad, als voortzetting van het Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodome dat haar deuren op Schiphol vorig jaar sloot, is erg enthousiast en dankbaar voor de wijze waarop dit verzoek door de pers in de afgelopen maanden breed is ingewilligd en gehandhaafd. Inmiddels is de restauratie van de 'Connie' vrijwel gereed en wordt de vlucht van Schiphol naar Lelystad gepland. In verband met bestaande contractuele verplichtingen zal de Constellation echter nog voor haar aankomst en officiële doop op de Luchthaven Lelystad, te zien zijn bij een grote airshow op de Britse luchthaven Waddington. In dit licht is het niet redelijk u te vragen een embargo te blijven handhaven.

Momenteel is het vrijwel onmogelijk om foto's van de Connie op Schiphol te maken. Wij zullen u echter uitnodigen om aanwezig te zijn bij de aankomst en doop van de Connie op de luchthaven Lelystad, binnen enkele weken. In verband met de bezoekerscapaciteit van het Nationaal Luchtvaart-Themapark Aviodrome op de Luchthaven Lelystad zal dit een besloten bijeenkomst zijn, waarvoor -naast enkele leden van de pers- alleen de (plm. 5000 !) particuliere donateurs (elk met maximaal 1 introducee) en de honderden sponsors zullen worden uitgenodigd. Zoals gezegd zal vanaf de dag na de aankomst, iedereen de Connie kunnen komen bekijken. Het vliegtuig zal dan ook regelmatig te bewonderen zijn bij grote publieksconcentraties en airshows in binnen- en buitenland.

Nogmaals hartelijk dank voor uw medewerking in het afgelopen jaar.

Met vriendelijke groet,

Peter F. A. van de Noort,
Hoofd PR & Voorlichting,
Nationaal Luchtvaart-Themapark Aviodrome,
Pelikaanweg 50,
8218 PG Luchthaven Lelystad.

Tel. 0320 289858 /0320 289840
Fax. 0320 289841
Mob. 06 2219 7042

p.vdnoort@aviodrome.nl
www.aviodrome.nl