Gemeente Rotterdam

Op donderdag 3 juni is door de Nederlandse Tuinbouwraad bekendgemaakt dat Rotterdam/Westland in samenwerking met Rozenburg, Maassluis, tot de vier laatste kandidaten behoort voor het organiseren van de Floriade 2012. De kans dat de Floriade in 2012 daadwerkelijk in de Oranjebuitenpolder en Landtong Rozenburg georganiseerd mag worden, is door deze finaleplaats aanzienlijk vergroot.

De gemeente Rotterdam in samenwerking met de gemeenten Westland, Rozenburg en Maassluis, hebben zich samen sterk gemaakt om de wereldtuinbouwtentoonstelling naar hun regio te halen. Zij hebben zich in februari kandidaat gesteld bij de Nederlandse Tuinbouwraad. Rotterdam en haar partners hebben ingezet op een futuristisch evenement in het licht van de toekomstgerichte tuinbouwsector en de zich steeds vernieuwende stad. Evenals de drie andere kandidaten, Arnhem, Drechtsteden en Venlo, mogen Rotterdam en Westland een zogeheten 'bid-book' opstellen. In dit 'bid-book' wordt het concept van de Floriade 2012 verder uitgewerkt en worden de kosten van het evenement in kaart gebracht. Op basis hiervan zal de Nederlandse Tuinbouwraad in december haar uiteindelijke keuze maken over de locatie van de Floriade in 2012.

Wethouder Bolsius van de gemeente Rotterdam is blij met het behaalde resultaat:

We hadden er heimelijk wel op gerekend, omdat we overtuigd zijn van ons concept. Er ligt een kans om met de tuinbouwsector van Het Westland iets unieks neer te zetten. Nu is het de uitdaging om de komende tijd gezamenlijk de conceptplannen uit te werken tot een realiseerbaar plan.

Ook wethouder H. den Boer van de gemeente Westland is trots op deze finaleplaats:

"Onze ambitie is om een vooruitstrevende Floriade neer te zetten met een partner in de streek. Nu we bij de laatste vier behoren, wordt duidelijk dat onze boodschap goed is overgekomen. Onze ambitie is herkend en erkend door de Nederlandse Tuinbouwraad. We willen geen Floriade met een weergave van de stand van zaken anno 2012, maar een voor die tijd toekomstgerichte innovatieve en duurzame wereldtuinbouwtentoonstelling. De tuinbouwraad gaf aan dat in de Floriade een combinatie tussen rood en groen te zien moest zijn, de stad en het land. Naar ons idee wordt die combinatie belichaamd door de stad Rotterdam en de streek Westland. De komende tijd zetten we ons vol goede moed en enthousiasme in om een fantastisch bidboek te maken om de tuinbouwraad ervan te overtuigen dat Rotterdam/Westland de beste keus is als locatie voor de Floriade 2012."

Bron: Bestuursdienst, 07-06-2004

[sitestat.gif?name=Organisatie Foriade 2012 stapje dichterbij&nr=2020272]