Ministerie van Verkeer en Waterstaat


http://www.minvenw.nl

Officiële opening Nederlands Watermuseum

Nederland is een uniek doe-museum rijker

Na ruim 5 jaar van voorbereiding wordt op 7 juni aanstaande het Nederlands Watermuseum officieel geopend door mevrouw drs. M.H. Schultz van Haegen, Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat. Het Nederlands Watermuseum is een uniek museum in Nederland, waar op een eigentijdse en interactieve manier alle aspecten van zoetwaterbeheer worden belicht. Het museum is gevestigd in en onder de Begijnenmolen in het Park Sonsbeek te Arnhem.

Sinds 13 december 2003 is het Nederlands Watermuseum geopend voor publiek. Bezoekers konden alvast kennis maken met dit eigentijdse en unieke museum. Op 22 maart 2004 stond de officiële opening gepland. Als gevolg van het overlijden van Koningin Juliana op 20 maart jl. is deze feestelijke opening uitgesteld naar 7 juni 2004.

In het museum is voor jong en oud veel te beleven; zo bestaat de vaste tentoonstelling
uit meer dan 50 interactieve presentaties waarmee spelenderwijs veel geleerd kan worden over zoet water. De vaste tentoonstelling, die zich met een oppervlakte 2000 m2, tien meter onder de grond bevindt, is onderverdeeld in drie thema.s: Water en natuur, Water in Nederland en Water in de wereld. Daarnaast zijn er ruimtes voor wisselexposities en actuele presentaties. Wie vragen heeft op het gebied van waterbeheer kan terecht in het Water Informatie Centrum. Jonge bezoekers kunnen experimenteren in het Waterlab en spelen in de waterspeelplaats die zich bevindt naast Brasserie Aquarium.

Het idee voor het oprichten van een watermuseum is ontstaan in 1998. Henk van Brink, dijkgraaf van het Waterschap Rijn en IJssel zocht een geschikte locatie voor een voorlichtingscentrum over water. De monumentale Begijnenmolen (uit 1404), gelegen aan de St. Jansbeek, leek hiervoor een geschikte plek. In samenwerking met waterleidingsbedrijven, gemeente en andere organisaties groeide het idee om er een Nederlands Watermuseum van te maken. De ambitie is om een nationaal platform te worden voor communicatie over alle aspecten van zoet water.

Het Nederlands Watermuseum is geopend van dinsdag t/m zondag van 9.30 uur tot 17.30 uur en bevindt zich aan de Zijpendaalseweg 26-28 te Arnhem. Meer informatie over het museum is te vinden op www.watermuseum.nl.