Provincie Noord-Brabant


Brabantlaan 1
Postbus 90151
5200 MC 's-Hertogenbosch
Telefoon (073) 681 28 12
Fax (073) 614 11 15
info@brabant.nl
www.brabant.nl
Bank ING 67.45.60.043
Postbank 1070176

Persbericht                                       
                                                  

Naar een electronische overheid

Brabantse eGovernment Award 2004 voor gemeente Heusden

De gemeente Heusden is winnaar geworden van de Brabantse eGovernment Award 2004 met het project 'Het digitale loket'. De gemeente Heusden is al gedurende meerdere jaren koploper in Brabant als het gaat om de elektronische overheid. Het digitale loket speelt daar een belangrijke rol in. De provinciale prijs bestaat uit een geldbedrag van 10.000 euro en is beschikbaar voor de beste ICT-toepassing op het terrein van eGovernment binnen Brabant. Hiermee wil de provincie stimuleren dat regionale overheden gezamenlijk ICT inzetten voor een beter presterende overheid die ook daadwerkelijk zo door de burgers wordt beleefd.

De genomineerden voor de prijs waren de gemeenten Eindhoven, Schijndel, Heusden en Helmond. De prijs werd uitgereikt door de gedeputeerde voor bestuur en middelen in de provincie Noord-Brabant, Peter vanVugt, tijdens een afkijksymposium in het provinciehuis voor eGovernmentprojecten.
Bij de uitreiking deed de gedeputeerde een oproep aan andere gemeenten het niet te laten bij afkijken. "U moet het ook nadoen. Is uw gemeente vergelijkbaar met Heusden en wilt u snel op dat niveau komen, zoek ze op, praat met ze en neem over wat u van pas komt. Kijk zo ook naar al die andere oplossingen die vandaag zijn gedemonstreerd.Late we, in tijden van bezuinigingen, ons geld zo efficiënt mogelijk benutten, ook op dit gebied", aldus gedeputeerde Van Vugt.

Burgers betrekken
Bij de dienstverlening aan burgers, bedrijven en maatschappelijke organisaties speelt de informatie- en communicatietechnologie een steeds belangrijkere rol. De ambities van het Rijk, provincies en gemeenten voor een elektronische overheid liggen hoog. De overheid moet met behulp van ICT zijn dienstverlening verbeteren (24 uur per dag, 7 dagen per week). Alle informatie moet voor de burgers beschikbaar komen via het internet. De overheid moet ICT ook gaan inzetten om burgers meer en intensiever te betrekken bij het beleid en bij de uitvoering ervan.

De organisatie van de E-government Award ligt in handen van het Platform Elektronische Overheid Noord-Brabant. Het platform is bedoeld alle overheden die betrokken zijn bij de ontwikkeling van de elektronische overheid in Brabant.



Provincie Noord-Brabant