Rijn en Venen 11.10 uur

Utrecht 29-10-2003 - Persberichten district Rijn en Venen

Overval horecagelegenheid Tournoysveld
WOERDEN Maandagavond is rond sluitingstijd, tegen 23.30 uur, een horecagelegenheid aan het Tournoysveld overvallen.

Tegen 23.30 uur kwamen twee personen met bivakmutsen de zaak binnen. Op dat moment was de laatste klant al weg, alleen een medewerker en zijn broer waren in de horecagelegenheid aanwezig. De twee overvallers waren vermoedelijk een man en een vrouw. De man liep naar de medewerker toe, met een vuurwapen of daarop gelijkend voorwerp. De ander, vermoedelijk een vrouw, bleef bij de ingang wachten. De man bedreigde de medewerker met het vuurwapen. De verdachten vertrokken met een geldbedrag en vluchtten rennend richting het Schilderskwartier.

Getuigen die de overvallers gezien hebben, of weten hoe en waarheen zij gevlucht zijn, worden verzocht contact op te nemen met de recherche van district Rijn en Venen, op telefoonnummer 0900 8844.

Winkeldief aangehouden
WOERDEN Op dinsdagmiddag rond 12.30 uur heeft de politie een 16-jarige winkeldief uit Vleuten aangehouden in een winkel aan de Wagenstraat. De dief is aangehouden en meegenomen naar het politiebureau voor verhoor. De buit, bestaande uit een potje vitaminepillen, werd teruggegeven.

Wildplasser bekeurd
WOERDEN De politie heeft dinsdagmiddag, omstreeks 14.00 uur, op het Stationsplein-Noord een man bekeurd voor wildplassen. De 61-jarige man uit Wijk bij Duurstede moest 46 euro betalen.

Controle blauwe zone
MIJDRECHT - Dinsdagochtend heeft de politie tussen 10.00 uur en 12.00 uur gecontroleerd op de blauwe zone, waar het gebruik van een parkeerschijf verplicht is. De controle vond plaats op de Croonstadtlaan, De Passage en de Raadhuislaan. Bij de controle zijn vijftien bekeuringen uitgeschreven.

Vrouwen aangehouden na gebruik gestolen credit card VINKEVEEN Dinsdagochtend rond 5.00 uur heeft de politie twee vrouwen aangehouden die met een gestolen credit card een kamer in een hotel aan de Groenlandsekade geboekt hadden.

Om 2.30 uur kwamen de twee vrouwen, 17 en 21 jaar oud uit Amsterdam, het hotel binnen en wilden met de credit card een overnachting boeken. De nachtportier vertrouwde de zaak niet en nam contact op met Interpay. De kaart bleek niet op een van beider naam te staan en als vermist geregistreerd te zijn. Daarop belde de portier de politie. Om te voorkomen dat de vrouwen zouden vluchten, heeft de politie de vrouwen aangehouden toen zij lagen te slapen in de geboekte hotelkamer. Zij werden aangehouden voor diefstal, heling en oplichting. De vrouwen zijn overgebracht naar het politiebureau waar zij zijn voorgeleid en ingesloten.

Man aangehouden na bedreiging
WOERDEN Op dinsdagavond tegen 21.00 uur heeft de politie op het Stationsplein-Noord een man aangehouden die een conductrice bedreigd had en geprobeerd had haar aan te vallen. In de trein vanuit Utrecht bedreigde de 24-jarige man de conductrice met de dood en probeerde hij haar aan te vallen. De man kon door vrienden worden tegengehouden. De conductrice trok vervolgens aan de noodrem en waarschuwde de politie. Bij aankomst van de trein op het station, heeft de politie de man aangehouden. Daarbij verzette hij zich en werd hij in de boeien geslagen. Vervolgens is hij meegenomen naar het politiebureau, waar hij is ingesloten.

Controles fietsverlichting
WOERDEN Dinsdagavond heeft de politie op de Oostdam controles gehouden op het voeren van fietsverlichting. De controles vonden plaats tussen 20.15 uur en 21.00 uur. Acht bekeuringen zijn uitgedeeld voor het niet voeren van verlichting. Een scooterbestuurder is bekeurd voor het niet in orde hebben van de verzekering.